Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-09-16 16:44:48

  cccp1 - Użytkownik

cccp1
Użytkownik
Skąd: poznań
Zarejestrowany: 2005-08-19

CUPSYS, WYDRUK WIDMO

witam
drukarka: Minolta PagePro 1100
sys. Debian Sarge.
Drukarka jest dodana, akcepuje zadania. BA..zadania są wysyłane do spoolera jednak nie trafiaja do drukarki. w localhost:631/jobs zadanie figuruje jako zakonczone!
drukarka jest wlaczona!
moduly w jądrze: lp , paraport_pc
zainstalowane pakiety: foomatic-db, foomatic-db-engine, foomatic-filters, cupsys, cupsys-client, cupsys-driver-gimpprint.
nie mam juz pomysłów co moze byc nie tak. na poprzedniej instalacji nawet foomatic nie instalowałem tylko wrzucalem plik ze sterownikiem do /usr/share/cups/model i trybilo az milo. ateraz wszystkie logi wskazuja na to,ze drukarka dziala ale zadania do niej nie docierają:/
pozdrawiam


jeśli coś nie pasuje...przywal w to młotkiem..jeśli nadal nie pasuje...weź wiekszy.

Offline

 

#2  2006-09-18 09:50:37

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: CUPSYS, WYDRUK WIDMO


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2006-09-18 23:27:37

  cccp1 - Użytkownik

cccp1
Użytkownik
Skąd: poznań
Zarejestrowany: 2005-08-19

Re: CUPSYS, WYDRUK WIDMO

wiec przechodze kompletna zalamke. usuwalem juz kilkakrotnie cupsys-a. kompilowalem foomatic i nadal drukarka milczy. jest sprawna, kabel tez, pod windowsem drukuje.
tylko dziwi mnie fakt, dlaczego zadania sa wysylane do /var/spool/cups , nie trafiaja do drukarki a figuruje w localhost:631/jobs jako zakonczone.
niech mi ktos powie jak wrzycic zalacznik ... bo juz nie widze nic ... to wrzuce tail -a error_log dla cups.a
pozdrawiam[/list]


jeśli coś nie pasuje...przywal w to młotkiem..jeśli nadal nie pasuje...weź wiekszy.

Offline

 

#4  2006-09-25 12:52:03

  cccp1 - Użytkownik

cccp1
Użytkownik
Skąd: poznań
Zarejestrowany: 2005-08-19

Re: CUPSYS, WYDRUK WIDMO

problem rozwiazany. brakowalo pakietu gs-esp czyli ghosta.
pozdrawiam


jeśli coś nie pasuje...przywal w to młotkiem..jeśli nadal nie pasuje...weź wiekszy.

Offline

 

#5  2006-09-25 13:10:57

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: CUPSYS, WYDRUK WIDMO

Gdybyś instalował aptitudem a nie apt-getem, to w zależnościach zainstalowało by go automatycznie :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)