Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-08-16 14:32:29

  Astanfeos - Użytkownik

Astanfeos
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-18

Przerwy w dostawach dźwięku. ;)

Witam.
   Już od dłuższego czasu męczę się z dźwiękiem. Otóż gdy po starcie systemu słucham muzyki, to wszystko jest ok. Ale gdy wyłączę muzykę i zaraz po tym włączę grę, to nie ma w niej dźwięku. Dźwięk pojawi się tylko wtedy, gdy od wyłączenia muzyki do uruchomienia gry minie około 30-50 sekund. Tzn uruchamiają się tylko niektóre gry, część wcale się nie uruchomi, dopóki nie minie te 30-50 sekund. Konsola podaje wtedy komunikat:

Kod:

Couldn't initialize sound: Couldn't open audio device: No available audio device

.
Problem występuje nie tylko u mnie, bo Debiana instalowałem również u siostry i problem był ten sam. Ponieważ mamy podobny sprzęt (płyta główna via ze zintegrowaną kartą muzyczną  ac97, to winę zwaliłem na kiepską kartę. Jednak 3 dni temu kupiłem nową kartę muzyczną na podzespołach cmedia i problem występuje dalej.
Debian Sarge na standardowym kernelu 2.4

Offline

 

#2  2006-08-16 22:42:11

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Przerwy w dostawach dźwięku. ;)

Dźwięk na oss czy na alsa?


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#3  2006-08-16 22:47:52

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Przerwy w dostawach dźwięku. ;)

Jesli uzywasz kde/gnome wylacz 'serwer dzwieku' (arts lub wsd) - te ustrojstwa tylko zatykaja karte. Po wersji kernela wieszcze uzywanie oss'a - zatem wszystkie wtyki audio out na oss.

Offline

 

#4  2006-08-17 10:52:09

  Astanfeos - Użytkownik

Astanfeos
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-18

Re: Przerwy w dostawach dźwięku. ;)

Dźwięk na oss czy na alsa?

oss

Jesli uzywasz kde/gnome wylacz 'serwer dzwieku' (arts lub wsd) - te ustrojstwa tylko zatykaja karte. Po wersji kernela wieszcze uzywanie oss'a - zatem wszystkie wtyki audio out na oss.

Używam KDE. Po zabiciu artsd rzeczywiście wszystko się odtyka. ;] Tylko gdy znowu włączę JuKa, to artsd znowu się odpala. Jest jakiś sposób na używanie JuKa z oss?
Zresztą planuję przejście na kernel 2.6.8 i alse. Tylko tam ten problem będzie dalej występował? Da się coś zrobić, aby po zatrzymaniu muzyki arts się wyłaczył lub po prostu nie blokował dojścia innym programom?
Arts jest zawsze taki kłopotliwy, czy trzeba mieć wyjątkowego pecha? -.-
Dodatkowo po uruchomieniu JuKa arts uruchamia 3 procesy.

Offline

 

#5  2006-08-17 11:07:07

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: Przerwy w dostawach dźwięku. ;)

Olej oss i przejdz na alse.

Dlaczego chcesz przejsc na 2.6.8? przejdz na cos nowszego. Skompiluj sobie sam kernela i ustaw tam to co Ciebie interesuje.

Pozdrawiam


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#6  2006-08-17 12:39:26

  whale - Członek DUG

whale
Członek DUG
Skąd: Cambridge
Zarejestrowany: 2005-09-01

Re: Przerwy w dostawach dźwięku. ;)

to pomaga
http://www.dug.net.pl/faq/faq-2-110-Alsa__obsluga_watk%F3w.php
ewentualnie howto alsy o dmix.

Offline

 

#7  2006-08-17 15:25:55

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Przerwy w dostawach dźwięku. ;)

Według mnie oss jest fatalny. Pierwszy Linux jaki zainstalowałem był na jajcu 2.4 i oss. No i problemy z dźwiękiem. Potem była już alsa i było już świetnie.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)