Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-08-03 15:24:18

  zyga - Użytkownik

zyga
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-08-25

debian vs ubuntu

hej wszystkim, na sam początek z góry piszę że nie wiem czy dobrze ten temat zakwalifikowałem (software).
raczej powinno to byc w 'luźnych' :P
/rychu

A teraz pytanko:

Mam w domciu dwa komputery, które działają sobie na debianku z ciekawości na jednym z nich zainstalowałem ubuntu desktop 6.0.6. Powiedzcie czy moge śmiało w source liście dodać wpisy z debiana i używać ich ? czy nic się nie wykaszani ? drugie pytanko to co mogę zyskać lub stracić korzystając z ubuntu a nie debiana

z góry dzięki za info

pozdrawiam


apt-get remove windows ....
apt-get install debian :)

Offline

 

#2  2006-08-03 15:32:33

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: debian vs ubuntu

Ja uzywam na swoim sidzie repo z dapper'a (oprocz experimental, elive) z odpowiednimi priorytetami i musze przyznac, i w kilku przypadkach sie przydaly. Ale nie wiem jak to bedzie dzialac w druga strone.

Co do drugiego. IMVVVHO to roznicy miedzy debianem a ubuntu wielkiej nie ma - debian jest surowy i gotowy do szlifu pod usera, ubuntu juz ktos doszlifowal.

Offline

 

#3  2006-08-03 15:33:04

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: debian vs ubuntu

Może sie wykrzaczyć, np alsa. ( o reszcie nie wiem). O alsie wiem, bo znajomy instalował na Ubuntu alsa-utils i inne pakiety alsowskie na Ubuntu i miał problemy.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#4  2006-08-03 17:44:04

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: debian vs ubuntu

zainstalowałem ubuntu desktop 6.0.6. Powiedzcie czy moge śmiało w source liście dodać wpisy z debiana i używać ich ? czy nic się nie wykaszani ? drugie pytanko to co mogę zyskać lub stracić korzystając z ubuntu a nie debiana

z góry dzięki za info

pozdrawiam

Całe sekcje universe i multiverse są automatycznie synchronizowane z sidem prze każdym wydaniem ubuntu. Więc dodawanie repa debiana do ubuntu dużych korzyści nie przyniesie. Poza tym pakiety nie są zgodne, np. nie zainstalujesz marillata na ubuntu.

Co do drugiego pytania to nie wiem, żadnych oszałamiających "ficzerów" nie zauważyłem. Ale różne są wymagania, niektórym podoba się to, że np. wszystkie niewolne moduły do jądra są w jednym pakiecie, na przykład. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)