Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-03-02 01:48:39

  czarna_dziura - Nowy użytkownik

czarna_dziura
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2005-03-02

Tunelowanie (bezpieczne polaczenie) z komputerem w LAN ??

Witam,

Czy ktos moze powiedziec jak zrobi bezpieczny tunel do komputera w LAN z komputera z Internetu ?? Zalezy mi aby wytunelowac takie polaczenie.
Nie wiem za bardzo jak sie do tego zabrac ...
Wiem ze napewno bede potrzebowal dzialajacego SSL na serwerze i innych, ale jak to zrobic, sprawnie, szybko, bezproblemowi itd tym bardziej jesli nie znalazlem za duzo materialow na sieci (moze zle szukalem) przewaznie sa jakies podstawowe informacje o konfiguracji FTP, DNS i innych .. ale nie ma nic na temat Tunelowania np za pomoca Vtuna lub innych.

Chce komputer z Pod Windowsa (internet) podlaczyc z komputerem w innej sieci za MASQUERADA (LAN) o np adresie 1.0.0.1
Tak zeby mogl bezproblemowo laczyc sie i normalnie zdalnie, bezpiecznie pracowac ..

Prosze o pomoc lub o jakie kolwiek ewentualne linki, porady i wszysto co mi w jakis sposob mogloby pomoc cos takiego skonfigurowac

Z gorydz dziekuje za pomoc


arTS oFF pRoVocaTioN

Offline

 

#2  2005-03-02 09:44:58

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Tunelowanie (bezpieczne polaczenie) z komputerem w LAN ??

Tu masz pogadowo o tunelu na przykladzie pcozty....
http://linio.boo.pl/tunel.html

napisz cos dolaniej jaki chesz utworzyc tunel i do czego on ma sluzyc...

Offline

 

#3  2005-03-03 12:47:43

  czarna_dziura - Nowy użytkownik

czarna_dziura
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2005-03-02

Re: Tunelowanie (bezpieczne polaczenie) z komputerem w LAN ??

Witam, dziekuje za odpowiedz,

tak jest tam opis tunelowania poczty, ja potrzebuje wytunelowac MSSQL (porty) a dokladnie dostep do SubiektaGT tak abym mogl sprawdzac wszystko zdalnie z domu no i oczywiscie potrzebuje do tego pelnego bezpieczenstwa.

Nie wiem czy ogolnie zrobienie tunelu w tym artykule odnosi sie tylko do poczty czy tez mozna to zastosowac do kazdej innej uslugi :(

Potrzebuje wytunelowac  3306 TCP/ UDP   i   1433, 1434 TCP

Pozdrawiam z gory dziekuje za odpowiedz


arTS oFF pRoVocaTioN

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)