Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-07-21 14:33:00

  cccp1 - Użytkownik

cccp1
Użytkownik
Skąd: poznań
Zarejestrowany: 2005-08-19

3Com i kompletna cisza w eterze.

Witam.
mam problem z karta 3Com900 (Boomerang). Otóż sprawa poelga na tym, że w chwili uruchamiania systemu na switchu wogóle nie zapala sie dioda kontrolna informujaca o aktywnosci danego portu.
Co ciekawe system laduje modol (3c59x), jedna to jedyna oznaka zycia karty. no jest jeszcze widoczna w lspci.
/var/log/kern.log oraz /var/log/syslog nie wskazuja na zadne bledy.
Problem ten powstal po reinstalce debiana sarge. poprzednio nie bylo takiego problemu takze jestem nieco zibty z tropu.
jakies sugestie?
pozdro.


jeśli coś nie pasuje...przywal w to młotkiem..jeśli nadal nie pasuje...weź wiekszy.

Offline

 

#2  2006-07-21 16:35:20

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: 3Com i kompletna cisza w eterze.

A jest ona wogóle skonfigurowana?
Co mówi o niej ifconfig i co masz w /etc/network/interfaces ?

Offline

 

#3  2006-07-21 17:55:44

  cccp1 - Użytkownik

cccp1
Użytkownik
Skąd: poznań
Zarejestrowany: 2005-08-19

Re: 3Com i kompletna cisza w eterze.

A jest ona wogóle skonfigurowana?
Co mówi o niej ifconfig i co masz w /etc/network/interfaces ?

no bez przesady....mala ilosc moich postow ... ehh:)
karta jest skonfigurowana statycznie.
co ciekawe, przy podnoszeniu systemu wszystko jest OK, sys.log ani kern.log nie wywalaja zadnych bledow. Jednak po przeladowaniu modulu 3c59x i ponownym podnoszeniu eth0 wywala nastepujacy stos komunikatow:


eth0: Transmit error, Tx ststus register d0.
Flags; bus-master 1, dirty 1(1) current 1(1)
Transmit list 00000000 vs. c6fb62a0.
po czym nastepuje stos 15 errorow typu:
0: @c6fb6200 length 80000005a status 8000005a
etc.

przepisywalem to z drugiego monitora zatem wybaczcie moje lenisto...jesli komus to cos mowi moge stracic troche czasu i to przepisa.
Wracajac do sedna sprawy:
googlnąlem sobie tu i ówdzie i wyczytalem, ze moze to byc spowodoawne tym iz karta pracuje w Half-Duplex. mii-tools poszlo w ruch, jednak nawet w Full-Duplex komunikacja nadal stoi. a no i odkryłem ze tabela routingu jest pusta!! tak jakby system nie widzial,zadnego z interfejsow (takze loopbacka). wykluczam iptables.
pozdro


jeśli coś nie pasuje...przywal w to młotkiem..jeśli nadal nie pasuje...weź wiekszy.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)