Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-02-26 10:19:59

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Kompilacja ze starymi bibliotekami

Do kompilacji pewnego programu potrzebuje paru starych bibliotek (potrzebna jest wersja 1.85 a aktualna to 4.xx). Gdy synapticiem chcę zainstalować wersje 1.85 to chce mi usunąć sporo innych bibliotek które korzystają z 4.xx. Moje pytanie: Czy mozna stworzyć sobie katalog np /home/ff/libs.old/ w którym to zainstaluje starsze wersje debów, a potem podczas ./configure tego programu wskaże ścieżkę do tych bibliotek ?

Offline

 

#2  2005-02-26 11:20:35

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: Kompilacja ze starymi bibliotekami

Kiedy nie chce zaszkodzic zależnościom w debianie, posysam biblioteki w postaci zrodlowej i kompiluje w osobnym katalogu. i dolączam recznie podczas kompilacji .. --extra-libs=../ .
Ta opcja z instalacja starych debów w innym katalogu chyb nie przejdzie , bo podczas instalacji i tak wywali nowsze. Mozesz zassac srate pakiety .deb i je rozpakowac (dpkg --unpack) (a nie zainstalowac) do katalogu /home/....

pozdro

Offline

 

#3  2005-02-26 13:34:22

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: Kompilacja ze starymi bibliotekami

Ok pobrałem paczke "apt-get install -d libdb1" deba znalazłem w /var/cache/apt.archives/ skopiowałem go do katalogu domowego, chciałem rozpakować dpkg --unpack ...
(musiałem zrobic to jako root chociaż to ja jestem właścicielem pliku) i niewiem co teraz w katalogu nic sie nie pojawiło :/

Offline

 

#4  2005-02-26 14:04:14

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Kompilacja ze starymi bibliotekami

A ja mam podobny problem tylko w odwrotną stronę. Jeden program wymaga bibliotek z Sida, a jak chcę wymienić bibliotekę z Sarge na Sid to mi apt chce pół systemu wymienić - co zrobić ?


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#5  2005-02-27 15:26:50

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: Kompilacja ze starymi bibliotekami

Kod:

ar x paczka.deb

Tak można rozpakować deba, ale i tak nie kompiluje mi się :/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)