Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-02-18 17:15:20

  mariusz - Użytkownik

mariusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-18

Debian a laptop ?

Witam,
wlasnie sie "przypaletalem" na to forum :)
Chce sie dowiedziec jak sprawuje sie Debian na laptopie, chodzi mi o stacje robocza do wszystkiego :) - tz. multimedia - np. sciaganie fotek z aparatow foto, jakies filmmiki -dvd i dvix., jakies  OpenOffice, dolacznie pendrive, i wogole to co jest potrzebne by miec wszystko w walizce :)))
Oczywiscie tez jakiegos Apache + PHP + MySql do testow, jakis Postfix itp by wyslyac maile prosto z laptopa a nie przez serwer (bo po co :) z tamtad tylko odbieram :)).
Slyszalem ze Debian ma cos w rodzaju portow jak FreeBSD ???
A to dlatego bo zonaka czasem tez z tego kozysta i jak ma KDE to sie cieszy :)

Dodam ze nie mialem stycznosci z ta dystrybucja Linuxa, uzywam na codzien FreeBSD na serwerze i obecnie mam na laptopie Aurox 10.1 a to z uwagi na w/w multimedia z czym np. pod FreeBSD sa problemy.

I ktore plytki trzeba sciagnac (*.iso) do podstawowej instaliki + łokienka :)

Z gory dzieki za odp :)


--
pozdrawiam,
Mariusz
Registered User: BSD - 51277

Offline

 

#2  2005-02-19 19:52:41

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Debian a laptop ?

Wszustko zalerzy od tego jakie sa parametry twojego laptopa....
Ja np instalowalam Debiana w sumie na 3 laptopach z tego na jednym troche sie musialam pomeczyc z konfiguracja x'ow i wszystko ladnie dziala bez problemow :]

jesli chodiz o ilosc sciagnietych plytek to jesli masz szybkoi dostep do netu to wystarczy ze zassasz sobie tylko 1 plytke a puzniej wezmiesz i bedziesz instalowal pakiety z internetu najnwsziejsze :]

A co do kde to czywiscie jest :]

P.S. ja na swojeje workastacji w domu mam wasnie mase uslug poinstalowanych i fajnie to wszystko dziala :]

Offline

 

#3  2005-02-21 11:46:47

  mariusz - Użytkownik

mariusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-18

Re: Debian a laptop ?

Wszustko zalerzy od tego jakie sa parametry twojego laptopa....

Witam, parametry to (mysle ze wystarcza :)))

Procek - 1.5 GHz Celeron M, 256 RAM, dysk 40 GB, grafika 64MB, wszystko na podzespolach SiS (jak w wiekszosci laptopow)

Co o lacza - DSL 2MB :))) wlasnie zasysam druga plytke, co do sieci nie mam na "okraglao" dostepu i dlatego sie pytam jakie plytki sa potrzebne do zainstalowania systemu, np. FreeBSD potrzebuje 1 szt (z okienkami) a Aurox 4 szt :( chce najpierw zainstalowac Debiana na PC gdzie mam wolny dysk 40 GB a dopiero jak go przegladne na laptopie :) bo musze na czyms pracowac :)))


--
pozdrawiam,
Mariusz
Registered User: BSD - 51277

Offline

 

#4  2005-02-21 11:56:45

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Debian a laptop ?

W sumie wszystko zalerzy jakiego srodowiska graficznego uzywasz :] bo np do spolonizowanego KDE trzeba 5 plytek ale jesli masz 3 i reszte pakietow dociagniesz sobie z netu to tez bedzie....
jesli posiadasz lacze 2 Megabity to jesli sobie sciagniesz 1 plytek debiaana zaisntalujesz system i zaczniesz zasysac pozostale pakiety z netu co zajmie CI jakies 1,5 - 2 godzin to tez bedzie dobrze :]

Offline

 

#5  2005-02-21 12:21:49

  mariusz - Użytkownik

mariusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-18

Re: Debian a laptop ?

W sumie wszystko zalerzy jakiego srodowiska graficznego uzywasz :] bo np do spolonizowanego KDE trzeba 5 plytek ale jesli masz 3 i reszte pakietow dociagniesz sobie z netu to tez bedzie....
jesli posiadasz lacze 2 Megabity to jesli sobie sciagniesz 1 plytek debiaana zaisntalujesz system i zaczniesz zasysac pozostale pakiety z netu co zajmie CI jakies 1,5 - 2 godzin to tez bedzie dobrze :]

Tz. powiem tak :) chce zainstalowac Debiana w domku na testowym PC i wole wszystko miec pod reka, nie mam w domu lacza bo tepsa to ch... i jakos nie moga u mnie tego podlaczyc, nie mieszkam na bezludnej wyspie :) (dla zainteresowanych) a lacze DSl mam gdzie indziej - mam tam serwery i tak to wyglada :)
Na laptopa zainstaluje ja go poogladam na PC, musze sprawdzic czy wszystko mi bedzie dzialac itd ....
chce zainstalowac KDE i najlepiej najnowsze :) sciagam plytki debian-30r4-i386-binary-xxxx.iso czy to najnowsza wersja ???  sorki za lamowate pytania :) ale jak pisalem nie znam tej dystrybucji :)))


--
pozdrawiam,
Mariusz
Registered User: BSD - 51277

Offline

 

#6  2005-02-21 13:43:49

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Debian a laptop ?

Daj spokój z Woodym 3.0.r4 - jest tak stare że może nawet nie mieć sterów do Twojego sprzętu. Tylko Sarge (testing)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#7  2005-02-21 13:49:53

  mariusz - Użytkownik

mariusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-18

Re: Debian a laptop ?

Daj spokój z Woodym 3.0.r4 - jest tak stare że może nawet nie mieć sterów do Twojego sprzętu. Tylko Sarge (testing)

A ja juz zassalem 3 plytki :( a co to znaczy stare - chodzi o Debiana, znam ludzi dla ktorych slowo "stare" oznacza wersje "z wczoraj" :)
A masz jakis link do sciagniecia plytek - *.iso ???
Najlepiej jakis szybszy serwerek :)
Jakie ma oznaczenia jakas najnowsza wersja Debiana, najlepiej stable (stabilna) lub jakas co chodzi stabilnie :)))
jak pisalem chce to na stacje robocza a nie na eksperymenyt :)


--
pozdrawiam,
Mariusz
Registered User: BSD - 51277

Offline

 

#8  2005-02-21 14:46:14

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Debian a laptop ?

ta jest, oley woody'ego i ściągaj sarge (testing)... najlepiej jednak przez sieć, ale skoro ci to nie pasuje, to jest taki link:

http://ftp.acc.umu.se/pub/cd-images/debian-weekly/i386/

goście co tydzień robią nowe obrazy sarge, w sumie nazbierało się ich aż 14 (!!!) - strasznie grubo moim zdaniem, wątpię żeby tyle było potrzebne

'stare' oznacza w tym przypadku _naprawdę_ stare. woody był wydany jakoś tak chyba latem '02, i od tamtej pory na soft nanoszone są tylko łaty bezpieczeństwa i inne pierdoły, czyli masz np. kde bodajże 2.2 z wszystkimi patchami, ale przecież dawno jest już dostępne kade 3.3...


linux regd. user #248790

Offline

 

#9  2005-02-21 15:06:54

  mariusz - Użytkownik

mariusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-18

Re: Debian a laptop ?

ta jest, oley woody'ego i ściągaj sarge (testing)... najlepiej jednak przez sieć, ale skoro ci to nie pasuje, to jest taki link:

http://ftp.acc.umu.se/pub/cd-images/debian-weekly/i386/

goście co tydzień robią nowe obrazy sarge, w sumie nazbierało się ich aż 14 (!!!) - strasznie grubo moim zdaniem, wątpię żeby tyle było potrzebne

'stare' oznacza w tym przypadku _naprawdę_ stare. woody był wydany jakoś tak chyba latem '02, i od tamtej pory na soft nanoszone są tylko łaty bezpieczeństwa i inne pierdoły, czyli masz np. kde bodajże 2.2 z wszystkimi patchami, ale przecież dawno jest już dostępne kade 3.3...

No to faktycznie "zabytek", moze na serwer lub jakies inne zasosowanie dla konsoli to by chodzilo ale na workstacje faktycznie sie
nie nadaje.
Sciagam juz obrazy z podanego adresu, transfer 240 KB/s byle tak dalej :) ktore plytki najlepiej sciagnac, bo faktycznie jest 14 szt :) tak by odpalic dla testow workstacje z KDE i jakimis dodatkowymi programami, czy jest jakis podzial w tych plytkach - np. od 1-5 to instalki, 6-8 pakiety a reszta to zrodla ??? bo po co mam sciagac wszystkie :) zreszta jak mi "podejdzie" to na laptopie mykne go przez siec, mysle ze jest to podobne do FreeBSD ports ?


--
pozdrawiam,
Mariusz
Registered User: BSD - 51277

Offline

 

#10  2005-02-21 15:32:50

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Debian a laptop ?

tego już niestety nie wiem :/
instalowałem przez sieć


linux regd. user #248790

Offline

 

#11  2005-02-21 15:36:54

  mariusz - Użytkownik

mariusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-18

Re: Debian a laptop ?

tego już niestety nie wiem :/
instalowałem przez sieć

A to szkoda :( sciagne ile sie dzisiaj da :) i zobacze co to :)


--
pozdrawiam,
Mariusz
Registered User: BSD - 51277

Offline

 

#12  2005-02-21 16:57:34

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Debian a laptop ?

Tak na upartego to wystarczą ci 2, góra 3 sztuki. Na drugiej lub trzeciej jest KDE. Ale też przez sieć instalowałem :)[/list]


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#13  2005-02-21 17:04:43

  mariusz - Użytkownik

mariusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-18

Re: Debian a laptop ?

Tak na upartego to wystarczą ci 2, góra 3 sztuki. Na drugiej lub trzeciej jest KDE. Ale też przez sieć instalowałem :)[/list]

Mam 1 i 2 narazie, na druiej jest cos z KDE ale nie przegladalem dokladnie bo dopiero wypalilem plytke, koncze sciagac trzecia :)
Narazie dzieki :)
W domku ogladne co to i jak to chodzi :)))


--
pozdrawiam,
Mariusz
Registered User: BSD - 51277

Offline

 

#14  2005-02-23 11:48:21

  jata - Użytkownik

jata
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2004-10-14

Re: Debian a laptop ?

hmm...

ja tam proponuje ubuntu..:)

jedna plytka a jaest prawie wszystko..;)

oprocz KDE, bo jest Gnome..:)

ale zaden problem potem przy okazji sobie dociagnac co trzeba chocby z repozytoriow debiana..

a dlaczego ubuntu a nie sarge??

bo ja mialem akurat problem, zeby zainstalowac sarge'a na laptopie..
iXFree sie strasznie kaszanily i nie chcialy obsluzyc WXGA...

ubuntu na "dzien dobry" zawiera X.org, wiec pewnie bedzie mniej problemow [ale tego juz nie sprawdzilem..:(]

generalnie..

http://www.ubuntu.com/

acha..

ubuntu oczywiscie jest skladane na podstawie Debiana..:)
[to dla tyhc, co nie wiedza..:)]

sorki za chaos!

pzdr!


jata aka algol vel MaDfReAk

Offline

 

#15  2005-02-23 12:03:57

  mariusz - Użytkownik

mariusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-02-18

Re: Debian a laptop ?

Witam,
dzieki za odp :) narazie "cwicze" Debian na PC, musze poogladac zanim sie zdecyduje na instalke na laptopa by nie siedziec wieki przy konfiguracji.
Co do Debiana, uwazam ze jest to dobra dystrybucja Linux'a - wszyscy tak mowia :) jesli nie najlepsza :)
Na codzien uzywam FreeBSD 5.3 na PC i na serwerze, smiga jak ta lala :))))
Na laptopie mam narazie Aurox 10.1, musze przyznac ze tez dobrze chodzi ale ....
FreeBSD narazie nie planuje na laptopa bo sa problemy z multimediami a chce by to wszytko chodzilo. Ot poprostu taka rozbudowana stacja robocza z "emulacja" serwera WWW do testowania roznosci :))) Czyli do zabawy i do pracy.


--
pozdrawiam,
Mariusz
Registered User: BSD - 51277

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)