Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2023-05-07 00:48:13

  figa - Użytkownik

figa
Użytkownik
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2008-09-13

partycja ataraid odczyt

Witam.
Próbuję odczytać dysk z innego komputera. Mam Minta deb.   Manadżer plików nie pokazuje go. Natomiast jak zobaczę w gparted to on jest i na całym nim jest napisane "ataraid".  Jest jakby jedna partycja ? z napisem "ataraid".
Czy to można jakoś odczytać ? Zamontowac ręcznie ?
Pozdrawiam

Offline

 

#2  2023-05-26 12:31:28

  qrest - Nowy użytkownik

qrest
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2023-05-26
Spam…

Re: partycja ataraid odczyt

W przypadku problemów z odczytem dysku z innego komputera w systemie Linux Mint, istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby spróbować go zamontować:

    Sprawdź, czy dysk jest wykrywany: Uruchom terminal i wpisz polecenie sudo fdisk -l. Sprawdź, czy dysk jest wykrywany na liście. Jeśli jest, będziesz mógł zobaczyć informacje o partycjach na dysku.

    Spróbuj ręcznego montażu: Możesz spróbować ręcznego zamontowania dysku, jeśli jest wykrywany. W tym celu wykonaj następujące kroki:
        Utwórz katalog, w którym zamontujesz dysk, na przykład sudo mkdir /media/dysk.
        Wykonaj polecenie sudo mount /dev/sdX /media/dysk, gdzie /dev/sdX to ścieżka do dysku, którą odczytałeś z polecenia sudo fdisk -l.
        Jeśli dysk zawiera partycje, możesz również spróbować zamontować konkretne partycje, na przykład sudo mount /dev/sdX1 /media/dysk/partycja1.

    Sprawdź rodzaj systemu plików: Możliwe, że dysk jest sformatowany w innym systemie plików, który nie jest natywnie obsługiwany przez Linux Mint. Możesz spróbować odczytać system plików, wykonując polecenie sudo blkid /dev/sdX, gdzie /dev/sdX to ścieżka do dysku. Wynik pokaże informacje o systemie plików.

    Instalacja dodatkowych narzędzi: W niektórych przypadkach konieczne może być zainstalowanie dodatkowych pakietów i narzędzi, aby obsłużyć niektóre systemy plików. Na przykład, jeśli masz do czynienia z systemem plików NTFS, możesz zainstalować pakiet ntfs-3g poleceniem sudo apt install ntfs-3g.

Jeśli powyższe kroki nie przynoszą rezultatów, możliwe, że napotkałeś na specyficzny problem z dyskiem lub systemem plików. W takim przypadku warto skonsultować się z bardziej zaawansowanymi użytkownikami lub specjalistami ds. komputerów w celu dalszej diagnostyki i rozwiązania problemu.


Innowacyjny system do zarządzania urlopami online QRest
nie lubimy spamu
Skorzystaj już dziś z 30 dni za darmo

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)