Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2023-03-06 21:43:45

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

System zawiesza się przy obciążeniu - jak znaleźć przyczynę?

Cześć!

Do tej pory wszystko było ok ale pojawił się problem "znienacka" i trochę zgłupiałem bo nie bardzo wiem gdzie szukać przyczyny i ew po jakich logach. Mówię znienacka bo nic nie aktualizowałem w ostatnim czasie. Otóż - przy obciążeniu komputera przy np grze pojawił się "statyczny" obraz (losowy, np niebieskie tło) i system kompletnie zawiesza się. W logach nic nie widać, lub szukać nie umiem (XD), jedyne co to pojawiło się coś takiego:

perf: interrupt took too long (3142 > 3140), lowering kernel.perf_event_max_sample_rate to 63500

ale to chyba jakaś pierdoła. Pacjent to ubuntu lts na quad q6600, radeon hd7770, 4gb ramu i ssdku.

Puszczę mu stress testa na jakieś pół godziny, zrobię memtesta, ale podejrzewam że to może zdycha gpu chociaż nie jestem przekonany bo coś takiego zdarza się również (ale rzadziej) na win10 w środowiku windows to go tyle że win10 rzadziej nie używam i nie obciążam maszyny (to znaczy, winda sama z siebie obciąża XD).

Jak pisałem wyżej - obstawiałbym gpu. Czy znacie jakiegoś stressanta dla gpu innego niż gry?

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2023-03-06 21:44:33)

Offline

 

#2  2023-03-07 09:35:05

  yaros - Użytkownik

yaros
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-17

Re: System zawiesza się przy obciążeniu - jak znaleźć przyczynę?

Może gra zapisuje jakieś swoje logi i tam by warto poszukać?

Offline

 

#3  2023-03-08 18:38:06

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: System zawiesza się przy obciążeniu - jak znaleźć przyczynę?

yaros napisał(-a):

Może gra zapisuje jakieś swoje logi i tam by warto poszukać?

No przejrzałem logi gry i jest jakiś błąd który jest jakby od początku istnienia gry i nie ma wpływu na samą grę i jej działanie.

Offline

 

#4  2023-03-09 10:06:35

  yaros - Użytkownik

yaros
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-11-17

Re: System zawiesza się przy obciążeniu - jak znaleźć przyczynę?

Jak nic nie wyjdzie w testach to pozostaje voodoo - przedmuchanie wnętrza budy i wyjęcia/włożenie kart/pamięci ;)

Offline

 

#5  2023-03-16 22:49:38

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: System zawiesza się przy obciążeniu - jak znaleźć przyczynę?

Coś padło - KLIK - i pojęcia nie mam jak to odczytywać.

Może ktoś z Was miał podobne błędy?

W między czasie kupiłem coś nowszego i w małej obudowie więc mi się nie pali żeby tego staruszka ogarniać.

Offline

 

#6  2023-03-21 01:01:11

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: System zawiesza się przy obciążeniu - jak znaleźć przyczynę?

Przetrzyj styki kości pamięci i zrób memtesta.

Offline

 

#7  2023-03-21 10:04:55

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: System zawiesza się przy obciążeniu - jak znaleźć przyczynę?

skullman napisał(-a):

Przetrzyj styki kości pamięci i zrób memtesta.

Memtest nic nie wykazał, przekładki kości itp też nie pomogły także spasuję bo nie opłaca się w to ingerować.

Obudowa poszła na złom, z bebechów zostały mi dyski i sprawne gpu - radeon hd7770 i zasilacz. Procek raczej też sprawny, mobo z ramami chusteczka wie, może akurat obydwie kości zdechły mimo braku błędów w memteście. Że to jest ddr2 to se odpuszczę szukanie używek bo może się okazać że używka pochodzi z miesiąc i znów będzie to samo.

Jak ktoś z Was bawi się w reanimowanie trupów to gpu, mobo, procka i ramy mogę wysłać za przysłowiową flaszkę whisky, dorzucam drugiego radeona na zapas i jakąś starą płytę z innym prockiem co mi w piwnicy leży od 5 lat. Niżej szczegóły:
- gigabyte ep45, asrock chyba 775XFire-eSATA2
- quad q6600, celeron d346
- radeon hd7770, chyba hd4850 i jakieś x800/x1300 czy coś z modeli z tamtych lat
- ramy te przy quadzie, 2x2 ocz z radiatorem, czy przy asrocku i celeronie coś jest to nie mam pojęcia, zobaczę jak ktoś będzie zainteresowany
Bez zasilaczy, jeden pogoniłem a drugi od quada (jakiś corsair 550W) zostaje u mnie.

W między czasie kupiłem mini asusa pb62 na użytek domowo - multimedialno - roboczy z i5-11400 i 16GB ramu. Całkiem spoko, ze 3 maszyny wirtualne, chrome i coś tam jeszcze uciągnie w jednym czasie, więcej strach odpalać póki nie ogarnę tematu z dodatkowym chłodzeniem tego cudeńka. W tych pieniądzach (3k) zbudowałbym coś w większej obudowie z normalnym chłodzeniem tyle że uparłem się na coś małego.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)