Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2023-02-24 00:09:51

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Karta wifi i Manjaro

Mam taki dziwny przypadek i nie wiem czy to sprzęt czy jakieś oprogramowanie. Pacjent to ThinkPad T470 z kartą Intela i Manjaro z KDE i NM na pokładzie. Pewnego dnia, chyba następne uruchomienie po aktualizacji, karta wlan przestała po prostu działać. Odkryłem, że kiedy podłączę kabel sieciowy to karta zaczyna działać i można wtedy połączyć się z siecią wifi i rozłączyć w NM połączenie po kablu ale wypięcie kabla powoduje wyłączenie karty wifi.

Offline

 

#2  2023-02-24 11:02:20

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Karta wifi i Manjaro

W niektórych systemach NM znacznie częściej nie działa niż działa.

Wywal NM i Wicd w diabły, zainstaluj sobie wpa_gui i używaj.
https://dug.net.pl/tekst/230/konfiguracja_wpa_gui_w_debianie/h/wpa_gui

Przy okazji, jak wywalisz NM, to poleci metapakiet z całym środowiskiem graficznym.
Dlatego instaluj środowiska graficzne bez metapakietów na przyszłość, unikniesz w ten sposób tysięcy problemów.

Pozdro

EDIT:
Manjaro bazuje na Archu?
Rzuć okiem na to:
https://wiki.archlinux.org/title/Network_configuration/Wireless

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2023-02-24 11:05:41)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2023-02-27 03:11:03

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Karta wifi i Manjaro

Jacekalex napisał(-a):

Wywal NM i Wicd w diabły, zainstaluj sobie wpa_gui i używaj.

Oj nie za bardzo się da, akurat na tym lapku musi być taki ładny i łatwo klikalny system ale do rzeczy bo to nie wątek o tym czyj to laptop i do czego.
rfkill wyrzucił, że karta jest zablokowana sprzętowo więc to nie był przycisk na klawiaturze. Zajrzałem do BIOSu i znalazłem opcję do automatycznego wyłączania wifi kiedy kabel zostaje podpięty i to było zaznaczone, odchaczyłem i poszło, Z jakiegoś jednak powodu działa to na odwrót niż powinno, włączało kartę wifi kiedy kabel był podpięty a rozłączało kiedy był odpinany. Musi to mieć jakiś związek z tym, że po odpieciu kabla diody portu LAN cały czas się świecą.

Ostatnio edytowany przez skullman (2023-02-28 02:24:27)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)