Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2022-11-27 14:57:19

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Ponowna reinstalacja gruba po instalcji windows 10

Cześć
Nie wiem za bardzo jak to zrobić.
Na dysku mam 2 systemy. Debiana 11 i Windows 10. Coś się mi jednak tak skaszaniło w windowsie, że łatwiej będzie go przeinstalować na nowo. Ale po tej operacji staranuje mi Gruba i nie chcę od nowa reinstalować Debiana. Nigdy tego nie rozbiłem i nie chce rozwalić systemu. Czy jest może jakiś program na iso z debianem, z którego instalowałem system żeby to łatwo zrobić? Problem jest też taki, że nie pamiętam na jakiej partycji był instalowany Grub. Czy na głównej partycji dev/sdc czy tam gdzie linux na dev/sdc1. Nie wiem czy to ma znaczenie? Dysk jest na MBR, nie mam uefi.

Offline

 

#2  2022-11-28 08:26:32

  Rafcio6179 - Użytkownik

Rafcio6179
Użytkownik
Skąd: Budzyń / Wielkopolska
Zarejestrowany: 2012-04-05

Re: Ponowna reinstalacja gruba po instalcji windows 10

Cześć
Jest taki program Rescatux https://www.supergrubdisk.org/rescatux/  zawarty jest na boot cd iso z debianem, sam z powodzeniem używam.
Rescatux przeskanuje dysk wykryje partycje z zainstalowanym systemem linux, w kolejnym kroku potwierdzasz dysk z wskazanym przez program master boot record na który ma być przeinstalowany program rozruchowy .


Linux Register User #550664
Debian 10 Buster

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)