Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2022-11-16 22:42:38

  lester29 - Użytkownik

lester29
Użytkownik
Zarejestrowany: 2022-11-16

Śnieżenie w grubie linux

Cześć, mam dziwny problem przy odpalaniu linuxa. Jak bootuje obraz z livecd lub uruchamiam gruba to na początku literki są lekko zniekształcone i potem ekran śnieży. Śnieżenie ustępuje jak już załaduje się initramfs i zacznie systemd wstawać, nie wiem czy to nie ma związku ze sterami do grafiki. Logo producenta przy bootowaniu normalnie w kolorze się pokazuje. Problemy dzieją się w trybie legacy bios, uefi nie testowałem, mam system zainstalowany jako legacy. Distro aktualne to Arch ale problemy dzialy się na debianie live i innych linuksach. Problemów z matrycą nie ma, śnieżenie nie pojawia się w ogóle w trakcie normalnej pracy, jedynie przy bootowaniu systemu.

Czy to może być wina firmware, tego że używam trybu legacy a nie uefi czy czegoś innego? Grafika to Intel UHD Graphics 630 + NVIDIA GeForce GTX 1060 Mobile.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)