Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2022-09-19 21:30:04

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

AMD APU - jak wygląda wsparcie dla gpu? // nowy pecet itp

Cześć!

Od lat jestem użytkownikiem tradycyjnego rozwiązania CPU + dedykowane GPU, przez co całe początkowe zamieszanie między innymi z przełączaniem się między gpu po prostu mnie ominęło. Nigdy też nie korzystałem z innego rozwiązania, jak tylko cpu intela + gpu ati/amd.
Przyszła pora na wymianę kompa (no może nie że przyszła, ale wypadałoby w końcu przejść z 14 letniego quada q6600 na coś bardziej cywilizowanego:). Super wydajne gpu nie jest mi potrzebne i szukam raczej czegoś w małej obudowie (złożę sam lub kupię gotowca, zależy od opłacalności).

Jedyne na czym mi zależy to pełne wsparcie dla wirtualizacji w procku (obecny procek ma tylko częściowe przez co wirtualizacja linuxa jest spoko ale windowsa działa już tragicznie). Minimum 4 rdzenie fizyczne. Jak najmniejsza obudowa kompa. No i tyle.
Jak wygląda wsparcie w sterownikach dla linuxa dla gpu w apu amd? Czego konkretnie szukać a co omijać szerokim łukiem?
Chcę uniknąć sytuacji że złożę maszynę a okaże się że np integra od intela okaże się nie wystarczająca.
Gdybym nie miał szukać jednak apu, to wtedy włożę obecną grafę (radeon hd7770) ale nie mam pojęcia na jaką najmniejszą obudowę wówczas mógłbym sobie pozwolić?

Ostatnio edytowany przez Pavlo950 (2022-09-19 21:37:01)

Offline

 

#2  2022-09-20 00:33:38

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: AMD APU - jak wygląda wsparcie dla gpu? // nowy pecet itp

APU jest od dawna zasadniczo bezproblemowe. Znaczy zasadniczo bo conky mi jakoś nie chce pokazywać parametrów pracy ryzena ale poza tym wszystko działa bez zarzutu. Jest tylko jedno małe ale, jeśli zamierzasz często żyłować procek to polecam raczej większą a na pewno dorze wentylowaną obudowę,

Ostatnio edytowany przez skullman (2022-09-20 00:34:12)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)