Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2022-08-06 12:56:42

  milik - Użytkownik

milik
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-11

Strasznie wolny internet

Hej, mam w domu cztery komputery na Wingrozie, do tego Raspi4 działający jako serwer plików, od jakiegoś czasu internet po radio mi tak działa, że dramat, nie mogę strony otworzyć. Mam neta po radiu więc cudów nie oczekuję, ale do jakiegoś czasu to działało. Po testach przy włączonym Raspi, wychodzi koło 4Mb/s a po wyłączonym 26Mb/s. Jest jakaś opcja sprawdzenia co mi tak transfer blokuje? ISP twierdzi, że po jego stronie są parametry ok.

Offline

 

#2  2022-09-14 20:05:12

  milik - Użytkownik

milik
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-11

Re: Strasznie wolny internet

Zmieniłem dostawcę na innego, teraz speed test pokazuje 60Mb/s ale przy takiej prędkości na Malinie, nie mogę oglądać filmów nawet w HD bo strasznie tnie. Może to być wina samej Maliny?

Offline

 

#3  2022-09-18 11:49:17

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Strasznie wolny internet

A jest włączona akceleracja na sterowniku (Fake KMS), bo domyślnie nie ma i leci na soft.

Offline

 

#4  2022-09-19 20:28:52

  milik - Użytkownik

milik
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-11-11

Re: Strasznie wolny internet

jawojx napisał(-a):

A jest włączona akceleracja na sterowniku (Fake KMS), bo domyślnie nie ma i leci na soft.

raspi-config pokazuje, że jest na domyślnych, ale po zmianie na Fake KMS jak wchodzę znów na raspi-config, to wygląda na to, że znów jest na domyślnych. Można jakoś z konsoli sprawdzić czy odpalone jest na tym Fake KMS?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)