Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2021-07-27 12:10:04

  DeWu - Użytkownik

DeWu
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-26

Serwer pocztowy pod catch-all

Hej

Mam sobie domenę.pl na której chciałbym skonfigurować usługę catch-all w ten sposób że jakikolwiek_adres@domena.pl kierowałby pocztę na mojego gmaila. Szukałem darmowych rozwiązań ale nic nie mogłem znaleźć. Wpadłem na pomysł, że wykorzystać do tego localhosta z publicznym IP. Mam na nim Debiana i webmina. Na razie żadnego serwera pocztowego. Nie chciałbym rozsyłać SPAMu i wpaść ze swoim jedynym, statycznym domowym adresem IP na blacklisty. Czy mógłbym prosić o poradę, jaki serwer pocztowy wybrać i jak to skonfigurować? Sprawy typu strefa DNS, utworzenie rekordu MX ogarniam. Ewentualnie jakiś sprawdzony poradnik krok po kroku jak skonfigurować taki serwer pocztowy na przykładzie webmina? Z góry dzięki!

Offline

 

#2  2021-07-27 14:52:57

  megabajt - Użytkownik

megabajt
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2012-03-07

Offline

 

#3  2021-07-27 20:43:33

  DeWu - Użytkownik

DeWu
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-26

Re: Serwer pocztowy pod catch-all

Dzieki, szybki i zwiezly tutek to jest to, czego mi trzeba bylo.

Przy okazji ma pytanie: ktory port oprocz 25 musze przekierowac na routerze do mojego Debiana?

Offline

 

#4  2021-08-14 21:19:43

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Serwer pocztowy pod catch-all

DeWu napisał(-a):

Przy okazji ma pytanie: ktory port oprocz 25 musze przekierowac na routerze do mojego Debiana?

587


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)