Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2021-02-27 14:36:17

  Theodar - Nowy użytkownik

Theodar
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2021-02-27

Odzyskanie skasowanych plików z FreeNAS 11.3 (FreeBSD?)

Witam Wszystkich.

Zwracam się z prośbą o pomoc na tym forum w nadziei, że znajdę tu specjalistów mogących zrozumieć mój problem. Chcę odzyskać skasowane pliki z serwera plików FreeNAS.

Pliki składowane są na 2-ch dyskach 3TB działających w mirrorze, na zaszyfrowanym woluminie ZFS. Nie ma zrobionego snapshot-a, a po skasowaniu plików serwer został od razu wyłączony. Mam możliwość uruchomienia serwera, hasło root-a i klucz deszyfrujący GELI.KEY.

Potrzebuję odzyskać skasowany katalog ze zdjęciami. Chciałem użyć programu Klennet ZFS Recovery, ale przyjmuje on klucz maksymalnie 32Bajty, a mój GELI.KEY ma 64Bajty. Czy można zrobić obraz zaszyfrowanego woluminu odszyfrowanym stanie, by przeprowadzić na nim odzysk skasowanych plików? A może jest inna droga? Utknąłem, proszę o pomoc.

Offline

 

#2  2021-02-28 08:55:05

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Odzyskanie skasowanych plików z FreeNAS 11.3 (FreeBSD?)

https://forums.freebsd.org/threads/restoring-delete … system.15720/

Zapytaj na forum http://forums.freebsd.org  lub http://daemonforums.org/  Ale szyfrowany system... bardzo wiele osób traci dane, które wcześniej zaszyfruje  na wskutek awarii niż na wskutek kradzieży. Jeśli nie umiesz odzyskiwać danych po awarii to nie szyfruj. Jest niewielu specjalistów którzy dobrze się znaja na takich rzeczach.  reszta niestety traci  dane,  bo tych danych nie jest w stanie odzyskać po awarii

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)