Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#451  2020-12-04 20:03:31

  developer - Użytkownik

developer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-20

Re: Rozmowy o BSD

BSD jest mega. Mam tylko jedno "ale" co do systemu: mogliby wywalić zarówno z portów jak i binarnych ( pkg ) syf pseudofoss...........

Offline

 

#452  2020-12-04 21:05:39

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Rozmowy o BSD

developer napisał(-a):

BSD jest mega. Mam tylko jedno "ale" co do systemu: mogliby wywalić zarówno z portów jak i binarnych ( pkg ) syf pseudofoss...........

A możesz dokładnie napisać co za syf chcesz wywalać z bsd?

Offline

 

#453  2020-12-05 20:45:16

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Rozmowy o BSD

developer napisał(-a):

BSD jest mega. Mam tylko jedno "ale" co do systemu: mogliby wywalić zarówno z portów jak i binarnych ( pkg ) syf pseudofoss...........

Od tego jest openbsd


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#454  2020-12-05 21:34:58

  developer - Użytkownik

developer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-20

Re: Rozmowy o BSD

Yampress napisał(-a):

developer napisał(-a):

BSD jest mega. Mam tylko jedno "ale" co do systemu: mogliby wywalić zarówno z portów jak i binarnych ( pkg ) syf pseudofoss...........

A możesz dokładnie napisać co za syf chcesz wywalać z bsd?

1. php (.zend i wszystkie pochodne )
2. kde
3. qt
4. moodle
5. node ( w tym nodejs )
6. cron ( po * wiele agentów tej samej usługi dostępne od instalacji? Jakby choć jeden był kompleksowy to ok, rozumiałbym, ale w chwili obecnej mamy instalowane 4, z których ani jeden nie jest dokończony )

1 -> 3, oraz 6 obowiązkowo; 4,5 -> na 90%

I cała masę innego badziewia......

Ostatnio edytowany przez developer (2020-12-06 01:13:02)

Offline

 

#455  2020-12-06 11:20:14

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Rozmowy o BSD

czyli co w linuxie to może być, a we freebsd juz nie może?
dziwny tok rozumowania. to dobrze, ze programy są przenośne pomiędzy systemami

jeżeli chodzi o cron jest to tylko 1 usługa dostarczana podczas instalacji z base systemem

root@freebsd:/etc/rc.d # ls |grep cr*
cron
root@freebsd:/etc/rc.d #

i akurat podczas podstawowej instalacji instaluje się minimum, czyli bazowy system, nawet nie ma defautowego środowiska graficznego.
Bez niepotrzebnego oprogramowania dodatkowego. Jeśli chcesz coś używać musisz sobie to po instalacji doinstalować

Offline

 

#456  2020-12-06 12:22:25

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Rozmowy o BSD

developer napisał(-a):

Yampress napisał(-a):

developer napisał(-a):

BSD jest mega. Mam tylko jedno "ale" co do systemu: mogliby wywalić zarówno z portów jak i binarnych ( pkg ) syf pseudofoss...........

A możesz dokładnie napisać co za syf chcesz wywalać z bsd?

1. php (.zend i wszystkie pochodne )
2. kde
3. qt
4. moodle
5. node ( w tym nodejs )
6. cron ( po * wiele agentów tej samej usługi dostępne od instalacji? Jakby choć jeden był kompleksowy to ok, rozumiałbym, ale w chwili obecnej mamy instalowane 4, z których ani jeden nie jest dokończony )

1 -> 3, oraz 6 obowiązkowo; 4,5 -> na 90%

I cała masę innego badziewia......

Jak tak bardzo lubisz zamknięte, dopracowane i hermetyczne środowiska to czemu korzystasz z linuksa, który daje ci wonność?

MacOS juz czeka


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#457  2020-12-06 13:22:58

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Rozmowy o BSD

urbinek przecież ów developer niedawno chwalił się na screenach że używa  https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=427&p=79

systemu, który bierze całymi garściami od FreeBSD za free , a potem sprzedaje  za grubą kase.

Offline

 

#458  2020-12-06 14:10:58

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Rozmowy o BSD

Yampress napisał(-a):

urbinek przecież ów developer niedawno chwalił się na screenach że używa  https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=427&p=79

To naprawdę bardzo wiele tłumaczy... :)

Yampress napisał(-a):

systemu, który bierze całymi garściami od FreeBSD za free , a potem sprzedaje  za grubą kase.

Ten ich nowy system co śmiga na M1 też w corze ma BSD?


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#459  2020-12-06 15:59:49

  developer - Użytkownik

developer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-20

Re: Rozmowy o BSD

urbinek napisał(-a):

MacOS juz czeka

haha dowcip roku :)
od 3 lat jestem Mac-only.........

Nie to że nie lubie otwartoźródłowości: lubię. Ba, nawet uważam że to jest właśnie przyszłość oprogramowania. Ale nie trawię teamleaderów projektów FOSS którzy z racji na popularność projektu któremu przewodzą zachowują się jak {}........ czym psują całościkowy obraz FOSS. Do nich to nie dociera bo kasa, kurna, kasa, jakby tu {} użytkownika..........

czyli co w linuxie to może być, a we freebsd juz nie może?

Nie. KDE nigdzie nie powinno być. Tak samo jak reszta softu jaki wymieniłem. Czy to na *BSD, Linuxie, Unixie..... nigdzie.

prosiłem o nieużywanie wulgaryzmów \\ ilin

Ostatnio edytowany przez developer (2020-12-06 16:04:21)

Offline

 

#460  2020-12-06 18:53:30

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Rozmowy o BSD

Skoro ktoś/ jakaś grupa tworzy jakiś projekt , poświęcając  swój prywatny czas i dając to ludziom za free  aby mogli używać to  z jakiej racji to ma być zabronione i  wyrzucone. Nie pasuje Ci, nie używaj w/w programów. I miej szacunek dla czyjejś  włożonej pracy

Offline

 

#461  2020-12-06 21:23:09

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Rozmowy o BSD

developer napisał(-a):

czyli co w linuxie to może być, a we freebsd juz nie może?

Nie. KDE nigdzie nie powinno być. Tak samo jak reszta softu jaki wymieniłem. Czy to na *BSD, Linuxie, Unixie..... nigdzie.

Na szczęście wydaje się, że konsensus użytkowników ma zupełnie inne zdanie na ten temat i taki soft istnieje (swoją drogą uwielbiam KDE)


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#462  2020-12-08 06:13:18

  developer - Użytkownik

developer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-20

Re: Rozmowy o BSD

urbinek napisał(-a):

developer napisał(-a):

czyli co w linuxie to może być, a we freebsd juz nie może?

Nie. KDE nigdzie nie powinno być. Tak samo jak reszta softu jaki wymieniłem. Czy to na *BSD, Linuxie, Unixie..... nigdzie.

Na szczęście wydaje się, że konsensus użytkowników ma zupełnie inne zdanie na ten temat i taki soft istnieje (swoją drogą uwielbiam KDE)

Ja pisałem od strony kodu. Od strony UI/UX fakrtycznie kde potrafi być przyjemne. Od strony kodu zaś ( jakiekolwiek troubleshooting) jest to tragedia

Offline

 

#463  2020-12-09 21:34:06

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Rozmowy o BSD

A tu mały wpis dlaczego ktoś porzuca macos na rzecz FreeBSD. Ktoś..nie taki byle kto 😛

https://antranigv.am/weblog_en/posts/macos_to_freebsd/

]:>

Offline

 

#464  2020-12-10 10:17:56

  developer - Użytkownik

developer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-20

Re: Rozmowy o BSD

Yampress napisał(-a):

A tu mały wpis dlaczego ktoś porzuca macos na rzecz FreeBSD. Ktoś..nie taki byle kto 😛

https://antranigv.am/weblog_en/posts/macos_to_freebsd/

]:>

wiesz........ od 3 lat użytkuje macOS jak i iOS i? Jest wręcz odwrotnie: im dłużej jestem w ekosystemie jabłkowym, tym mniej mam ochotę/zamiar go opuszczać. Z jednego prostego powodu: ten system poprostu działa: nie muszę myśleć czy obsłuży X czy Y: wpinam i po prostu działa; to samo przy doborze programów: nie zdarzyło mi się trafić na program który po instalacji. nie zadziała; jeśli takowy był to się nie dało go zainstalować.

Pomijam kwestię integracji międzyurządzeniowej: Handoff to bajka..........

Offline

 

#465  2020-12-10 11:11:02

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Rozmowy o BSD

developer napisał(-a):

Yampress napisał(-a):

A tu mały wpis dlaczego ktoś porzuca macos na rzecz FreeBSD. Ktoś..nie taki byle kto 😛

https://antranigv.am/weblog_en/posts/macos_to_freebsd/

]:>

wiesz........ od 3 lat użytkuje macOS jak i iOS i? Jest wręcz odwrotnie: im dłużej jestem w ekosystemie jabłkowym, tym mniej mam ochotę/zamiar go opuszczać. Z jednego prostego powodu: ten system poprostu działa: nie muszę myśleć czy obsłuży X czy Y: wpinam i po prostu działa; to samo przy doborze programów: nie zdarzyło mi się trafić na program który po instalacji. nie zadziała; jeśli takowy był to się nie dało go zainstalować.

Pomijam kwestię integracji międzyurządzeniowej: Handoff to bajka..........

No i jaki prestiż.  Mam jabko. Jestem kimś lepszym... Marketingowcy apple cały czas wmawiaja społeczeństwu że ich produkty są  najlepsze i nie mają konkurencji. Nawet dzieci w szkołach to już wiedzą. Masz iphona jesteś cool. Nie masz jestes nikim. Tak  są  już zaprogramowane.  A firma apple  zarabia na tym , że uzytkownicy w to uwierzyli, że nie ma nic lepszego. I się śmieje z frajerów, których złapali we swoją sieć.

Tylko, że to ugryzione jabko psuje się od środka. Po śmieci Jobsa niczego sensownego i innowacyjnego już nie są w stanie zaprezentować.
Powoli idą w sprzedawanie usług.

Offline

 

#466  2020-12-10 12:24:15

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Rozmowy o BSD

Die Apfel? Pytam szefa, dlaczego nie naprawiamy ich złomu? Bo nie mamy certyfikacji. Dlaczego nie zrobimy komuś certyfikatu? Bo to drogie, zabiera od cholery czasu a i tak większość to brednie o ich software. To dlaczego nie robimy tego bez certyfikacji, tak jak Dell, HP czy Lenovo? Bo nikt nam nie sprzeda części. Co ciekawe jest test na YouTube, że nawet kamerka z blizniaczego iphona nie działa po zamianie. Zdecydowanie podziękował.

Offline

 

#467  2020-12-10 12:40:42

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Rozmowy o BSD

Cóż ludzie płacą i płaczą, ale nadal mają przeswiadczenie że są lepsi bo mają według ich własnego mniemania cool sprzęt. Zakrywa im zdrową ocenę sytuacji  i zdrowe  postrzeganie rzeczywistości. Dlatego są gotowi wydać każda kasę aby kupić zabawki apple i czuć się wyjątkowo. apple korzysta z tej naiwności i zarabia gruba kasę.


https://www.alphr.com/features/110495/32-reasons-wh … er-than-macs/
https://computercures.com.au/mac-vs-pc-10-reasons-p … er-than-macs/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)