Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2020-10-17 13:34:46

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

jak uzyskać zewnętrzny adres ip przez vpn

cześć
Mam taki problem. Posuadam swoj serwer qnap i chciałbym sie laczyc z nim również poza moja siecia Lan. Niestety przeszkoda jest moj internet (play LTE), czyli brak zewnętrznego adresu IP. Zupelnie nie wiem jak ten temat ugryźc, slyszalem ze mozna ten problem obejsc przy pomocy serwera vpn. No ale zalozmy ze sobie zalatwie dostep do takiego serwera i co dalej? znajduje instrukcje tylko jak zainstalowac klienta vpn na kompie, a ja potrzebuje to zrobic...no wlasnie jak? musze jakos skobfugurowac ten vpn z moim routerem ( huawei b593)? tylko jak to zrobic? prosze napriwadzcue mnie jakos, bo nie mam juz pomysłów.

Ostatnio edytowany przez vnu007dl (2020-10-17 13:35:37)

Offline

 

#2  2020-10-18 03:33:19

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: jak uzyskać zewnętrzny adres ip przez vpn

VPS ma publiczny IP? musi mieć.
Połączenie stałe z Qnapa do VPS zrobione?
Np OpenVPN albo OpenSSH na interfejsach TUN.

Potem takie same połączenie zestawiasz z drugiej strony, czyli np ze swojego cegłofona.
Jak masz oba urządzenia podlaczone do VPN na publicznym adresie?
Oba interfejsy TUN  (od Qnapa i Cegłofona) mają adresy prywatne IP (ipv4 lub IPv6), to co wtedy trzeba zrobić, żeby był wjazd zdalny  do Qnapa?
Routing między obiema sieciami ustawić, to wszystko.

Albo poszukać jakiegoś mobilnego netu z Ipv6, w IPv6 już nie ma sensu stosować NATu i prywatnych adresów.
Plus już na 5G na pewno daje Ipv6, inni operatorzy też muszą, liczba wolnych adresów IPv4 w RIPE NCC wynosi ZERO?
Reasumując, Ipv6 widać na horyzoncie.

Możesz też z domu załatwić jakiś darmowy tunel Ipv6 ze stałym adresem, wtedy obeszłoby się bez VPSa.
Nie wiem, które teraz jeszcze są czynne,  ale kiedyś było coś podobnego.

Podobną funkcję kiedyś spełniało Hamachi, ale z tym trzeba ostrożnie.
Żebyś  przypadkiem nie udostępnił plików przez pomyłkę całemu światu. :P
https://pl.wikipedia.org/wiki/LogMeIn_Hamachi

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2020-10-18 09:30:41)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2020-10-18 13:33:00

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: jak uzyskać zewnętrzny adres ip przez vpn

VPS ma publiczny IP? musi mieć.
Połączenie stałe z Qnapa do VPS zrobione?
Np OpenVPN albo OpenSSH na interfejsach TUN.

Wstyd to napisać, ale nie rozumiem.
Nie wiem jak ustawić vps? jesli chodzi o vpn to na razie założyłem testowe konto na proton vpn.
Co do mojego NASa jest to Qnap TS231P
Może prościej będzie na screenach? Zainstalowałem aplikację qvpn i skonfigurowałem openvpn na qNapie. ( tak mi się przynajmniej wydaje)
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/1db52d2c149c.png
konfiguracja open vpn
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/57e913ea0312.png
Nie wiem jak to ustawić gdzie to skonfigurować dalej, chyba nie rozume jak to ma działać. Myślałem że tu się gdzieś wpisuje dane do logowania z usługi proton vpn?

Offline

 

#4  2020-10-18 15:44:56

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: jak uzyskać zewnętrzny adres ip przez vpn

Zobacz w instrukcji konfiguracji tego proton-vpn.

Ja bym radził założyć konto w tunelbroker, dostaniesz tam gratis prefix IPv6 z maską 64bit, jeżeli da się z zalogować równocześnie z domu (z routera domowego) i z cegłofona, to masz pełną komunizację z Ipv6 z Qnapem.
Prefix Ipv6 zostałby stały, a pozostałą część adresu to mac-adresy urządzeń w formacie EUI64.
Qnap i router raczej nie będą używać IPv6-privacy-extensions.

Co prawda router się zdziwi, jak dostanie IPv6 z maską /64, ale wystarczy ustawić routing do Qnapa i do cegłofona i będzie grało.

PS.
Ten Qnap ma wbudowanego firewalla?
Ja bym Qnapa bezpośrednio nie łączyl do netu czy VPN, tylko przez solidny router z OpenWRT czy innym systemem, zapewniająym porządny i solidny firewall.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2020-10-18 15:51:50)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2020-10-22 18:02:27

  developer - Użytkownik

developer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-20

Re: jak uzyskać zewnętrzny adres ip przez vpn

Ile razy można? VPN oferowane komercyjnie to są szpiegi na zlecenie ( "nie przechowujemny Twoich logów" a za jakiś czas afera bo wyciekły logi; i pokrewne historie )

Nauczcie się kurde moil wreszcie ludzie: NIE używa się usług które w opisie mają info o zapewnieniu anonimowości/nie robieniu czegoś. W 99% takie zapewnienia to faki po to aby nabrać usera ( uśpić jego czujniość ) aby się wzbogacić ( poprzez kradzież ).

A już absolutnie odradzam używanie VPN od mozilli! Większego syfu nie widziałem dawno.

====

OP może stworzyć własny VPN. @vnu007dl: to że czegoś nie wiesz to żaden wstyd, naprawdę

Ostatnio edytowany przez developer (2020-10-22 18:03:40)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)