Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2020-04-04 13:57:45

  life - Użytkownik

life
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-30

MSSQL na Debianie + Insert GT i mam problem z połączeniem :)

Witam nie wiem czy ktoś trenował takie rozwiązanie.

Na Debianie buster mam kontener LXC też z busterem zainstalowałem tam bazę od M$ mssql-server, na gospodarzu zrobiłem przekierowanie portów, generalnie z LAN mogę się do bazy zalogować i pracować. Przywróciłem z backupu (z Windowsa) bazę z Insert GT ale owo oprogramowanie (Insertu) nie chce się  łączyć (na tym samym kompie z windowsem) zainstaluję np. SQL Server Management Studio i bez problemu mogę się połączyć z tą bazą na Debianie. Działają SELECTY, BACKUP, RESTORE itp. tak samo z terminala (sqlcmd).

Jakaś czarna magia czy co?

Już zmieniłem collation w opcjach mssql na taki jaki sugeruje Insert (Polish_CI_AS).
Wraz z Insert GT jest program serwisowy ten oczywiście też nie widzi bazy i nie może się połączyć.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Na administracji samym mssql średnio się znam ale skoro baza pracuje, inny soft bez problemu łączy się i pracuje z bazą to chyba instalacja i działanie jest poprawne i coś musi się pluć w samym Insercie (kliencie) tylko tam z kolei za wiele opcji to nie ma (uwierzytelnienie windows, lub logowanie za pomocą user/hasło), no pierwszej opcji nie mam jak spełnić bo bym musiał chyba AD robić a to jeszcze większa komplikacja.

pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez life (2020-04-04 13:59:33)

Offline

 

#2  2020-04-04 20:38:57

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: MSSQL na Debianie + Insert GT i mam problem z połączeniem :)

Linuxowy MSSQL jest kastrowany względem swojego odpowiednika na Windows.
Posadź sobie kontener dockera z mssql (są oficjalne obrazy od MS) albo najlepiej KVM z Windowsem.

Pozdro


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2020-04-04 20:57:35

  life - Użytkownik

life
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-30

Re: MSSQL na Debianie + Insert GT i mam problem z połączeniem :)

do tej pory miałem wirtualke z 2008R2 ale wsparcia już nie ma (jak na W7) więc nie będę tego kontynuował, że docker jest to słyszałem i widziałem i nawet tam działa z tego co widziałem ale jak czytam na internetach to innym też działa subiekt itp na bazie postawionej na linuxie.

Virtualka z windowsem to tak trochę proteza, jak jest natywny mssql na linuxa to czemu nie iść tą drogą, wydajnościowo powinno być lepiej i tak samo kontener LXC będzie miał lepszą wydajność niż VM.

No nic sprawdzę jeszcze różne opcje może coś zaskoczy :)

Offline

 

#4  2020-04-04 21:04:07

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: MSSQL na Debianie + Insert GT i mam problem z połączeniem :)

Jeżeli wirtualka korzysta z fizycznej partycji, to istotnej różnicy miedzy LXC a VM nie zobaczysz.
Na bazę bym postawił  tego  2008R2 na VM na dysku SSD, i może tam siedzieć długie lata jako OS specjalnej troski przeznaczony wyłącznie do jednego zadania.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2020-04-04 21:04:35)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2020-04-04 22:52:19

  life - Użytkownik

life
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-30

Re: MSSQL na Debianie + Insert GT i mam problem z połączeniem :)

Problem rozwiązany okazało się że zainstalowałem najnowszą wersję MSSQL 2019 a owy Insert GT działa max z wersją 2017 :/ zainstalowałem starszą wersję MSSQL i działa od ręki ... taki to dziwny przypadek coś mi nie grało z tym softem Insertu bo wszystko inne działało OK

Ale pisze bo może komuś kiedyś się przyda.

A co do różnicy w wydajności wiesz nie tylko pamięć się liczy, dla mssql w wersji darmowej jest ograniczenie do ilości rdzeni. Virtualka zawsze ma swoje narzuty, jeżeli chodzi o działanie procesora, kontener już zdecydowanie mniej a do tego jeszcze operacje IO na dysku też mają znaczenie.

Poza tym na serwerze mam dyski SAS w RAID1 i na maszynę ktura ma chodzić długo i niezawodnie nie pakowałbym SSD.

Ostatnio edytowany przez life (2020-04-04 22:54:12)

Offline

 

#6  2020-04-04 23:40:11

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: MSSQL na Debianie + Insert GT i mam problem z połączeniem :)

Pamiętaj tylko, że MSSQL jest na RH i CentOS (i podobno którąś wersję buntu), jak miałem ją na Debku Stretch z oficjalnego repo, to po dwóch tygodniach szlak ją trafił, bo była pilna aktualizacja bezpieczeństwa openssl, a pieprzony MSSQL wymagał starej, dziurawej wersji.
Dlatego w mojej opinii jedna sensowna platforma dla MSSQL to VM albo obraz dockera.

To, że MSSQL można jakoś uruchomić na Linuxie i czasem nawet działa, to nie oznacza bynajmniej, że spełnia Linuxowe zasady stabilności i bezpieczeństwa, to zawsze będzie w Debku "ciało obce", które może powodować problemy w ogóle nieznane w ekosytemie GNU Linuxa.
Jak wszystko, co jest tandetnie portowane z MS Windows.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2020-04-04 23:43:13)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#7  2020-04-05 05:10:12

  life - Użytkownik

life
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-30

Re: MSSQL na Debianie + Insert GT i mam problem z połączeniem :)

Fakt starsza wersja (MSSQL 2017) wymaga starej biblioteki do openssl i na debianie jest problem ale na ubuntu 16.04 chodzi OK.
Fakt to stary system ale w kontenerze tylko pod tą bazę może być i póki co działa.
Nowsza wersja (2019) instaluje się bez problemowo pod Debianem 10 no ale jest za nowa do programu jaki z niej ma korzystać.

Poza tym vm pod windowsa tylko dla bazy wymaga też licencji i zgodnie z prawem nie można użyć takiej normalnej (nalepka z jakiegoś polisingowego kompa) tylko trzeba wykupić w M$ a tanio to nie mają :)
Na Linuxie można mieć bazę co działa bez płacenia za licencję na system, no i więcej miejsca na dysku można zaoszczędzić :D

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)