Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2020-04-03 14:02:32

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

[+?]pitivi - nie da się odtworzyć tego co zrenderował

Cześć.

Może niezupełnie się nie da, bo mplayer to odtwarza... ale zarówno telewizor, jak i  polsatowski evostar twierdzą że format pliku nie jest obsługiwany. Próbowałem różnych ustawień - cały czas to samo.
Na szczęście materiał nie jest specjalnie dobrej jakości więc mogę to przepuścić przez mencodera, ale wolałbym od razu... wie ktoś o co w tym chodzi?

Ubuntu 18.04, pitivi z repo.

Ostatnio edytowany przez ethanak (2020-04-03 20:00:42)


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#2  2020-04-03 18:52:16

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: [+?]pitivi - nie da się odtworzyć tego co zrenderował

O to chodzi, że już lepiej było użyć openshota. Nie, żartowałem, jeden edytor wideo wart drugiego. Jak nie potrzebujesz jakiegoś DaVinci, czy chociaż kdenlive, to pobierz shotcut-a wykorzystuje ffmpeg-a, najlepiej portable (ewentualnie appImage), rozpakować i sprawdzić.

A co do problemu z plikiem to pewnie edytor robi niepoprawny kontener wideo, nawet jak jest taki sam i prawidłowy kodek (mediainfo, vlc i pare innych pokażą więcej informacji o kodekach, niż masz w menadżerze plików). Porównaj pliki z pitivi i mencodera (a nie szybszy byłoby ffmpeg od mencodera), może coś wyłapiesz.

Kod:

mplayer -frames 0 -identify twój_plik_video

Trochę więcej info.

Kod:

ffprobe -show_format -show_streams twój_plik_video

Offline

 

#3  2020-04-03 20:00:13

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: [+?]pitivi - nie da się odtworzyć tego co zrenderował

jawojx napisał(-a):

Jak nie potrzebujesz jakiegoś DaVinci, czy chociaż kdenlive, to pobierz shotcut-a

A, tego nawet nie znałem. W sumie potrzebuję niewiele, poskładać fragmenty po kolei, przyciąć (nawet nie muszę mieć super podglądu, ścieżka dźwiękowa jest bardziej precycyjna niż video) i zrobić jakieś płynne przejście. Kdenlive jakoś mnie nie chcial słuchać, openshota nawet nie próbowałem.

jawojx napisał(-a):

A co do problemu z plikiem to pewnie edytor robi niepoprawny kontener wideo,

Też na to wpadłem, ale już po przeleceniu mencoderem i napisaniu posta :)

Dzięki - pitivi idzie do /dev/null


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)