Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2020-01-28 21:27:16

  LunarLinux - Użytkownik

LunarLinux
Użytkownik
Zarejestrowany: 2020-01-28

NetBSD 8.1 które środowisko wybrać?

Udało mi się zainstalować i skonfigurować NetBSD 8.1 na virtualbox. Teraz chcę ten system zainstalować na PC, testowałem tylko Xfce. Ale widzę, że jest też dostępne Gnome 3 i KDE 4. Czy to Gnome 3 korzysta tylko z Xorg, czy developerzy NetBSD tworzą do niego coś na wzór Waylanda, jak to jest u konkurencji w FreeBSD?

Offline

 

#2  2020-01-28 22:18:34

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: NetBSD 8.1 które środowisko wybrać?

Na wzór Waylanda  nie tworzą, Gnome 3 i KDE chodzą na Waylandzie, jeśli je wsadzili do NEtBSD to musieli skompilować też biblioteki Waylanda.
Z resztą zainstaluj jedno czy drugie  to się dowiesz "organoleptycznie". :P


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2020-01-28 23:44:19

  LunarLinux - Użytkownik

LunarLinux
Użytkownik
Zarejestrowany: 2020-01-28

Re: NetBSD 8.1 które środowisko wybrać?

Jakiś czas temu czytałem na forum FreeBSD, że tworzą coś na wzór Waylanda, ale nie jest to Wayland. Ponieważ nie chcą się pakować znowu w monolit taki jak Xorg. Zapomniałem tylko nazwę tego serwera wyświetlania, może ktoś obeznany w środowisku BSD mi przypomni? Nie będą instalował kilka środowisk graficznych, ponieważ chcę mieć czysty system, potem trudno odinstalować te zależności. To narzędzie pkgin, raczej nie jest tak rozbudowane jak pacman czy emerge.

Ostatnio edytowany przez LunarLinux (2020-01-28 23:46:22)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)