Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2019-12-17 00:50:06

  pmiras - Użytkownik

pmiras
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-06-23

Konfiguracja wirtualnych serwerów w internecie mobilnym

Witam zainteresowanych.
Ponieważ ostatnio zaczął mi fatalnie funkcjonować internet stacjonarny, zainteresowałem się internetem mobilnym.
Pracuję bardzo często zdalnie, w obie strony (klient <-> dom) więc bardzo ważna jest dla mnie, na routerze, funkcja przekierowania
portów (wirtualne serwery). Kupiłem więc router do internetu mobilnego, konkretnie Huawei B315s-22, który ma taką funkcję.
Kupiłem też, do prób, dostęp do internetu mobilnego na kartę od trzech operatorów: Playa, T-mobile i Orange. Włożyłem pierwszą kartę i bez problemów
uzyskałem dostęp do internetu. Zabrałem się za definiowanie serwerów wirtualnych i klapa. Brak dostępu z zewnątrz.
Sprawdzam zewnętrzne IP, wszystko wydaje się być w porządku, a dostępu brak. Narzędzia do sprawdzania otwartych portów pokazywały,
że co miało być otwarte jest zamknięte. Zacząłem pytać wujka googla i gdzieś znalazłem wyjaśnienie. Wszystkie zewnętrzne narzędzia pokazywały,
że mam zewnętrzne IP z puli adresów publicznych, ale router ma funkcję Device information, która wyraźnie pokazywała, dla wszystkich trzech dostawców mobilnego internetu, WAN IP Address wyłącznie z puli 100.x.x.x lub 172.x.x.x, lub 10.x.x.x, a więc takich,
których przekierować się nie da. A teraz po tym przydługim wstępie zasadnicze pytanie. Czy da się z tym coś zrobić?

Offline

 

#2  2019-12-17 08:34:31

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Konfiguracja wirtualnych serwerów w internecie mobilnym

Sprawdź w BOK operatorów, czy ktoś już daje adres Ipv6 do netu mobilnego.
IPv6 zawsze ma adres publiczny, adresów Ipv6 jest więcej niż ziarenek piasku, także po Ipv6 powinno działać.
Jeśli nie, to pozostaje komercyjny  VPS ze stałym IP do np postawienia tunelu, albo ewentualnie Hamachi.
Względnie jakiś tunel Ipv6, jest tego trochę, ale nie wiem, które pójdą za NAT.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)