Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2019-12-12 15:10:59

  radzanek - Użytkownik

radzanek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-05-13

void linux

Witajcie
Problem, nie wiem jak się za niego zabrać
Dlaczego, jeśli korzystam z dwóch aplikacji korzystających z Internetu, na przykład słucham radio i chcę oglądać YouTube, wtedy Internet się zawiesza. muli , nawet nie może załadować strony .W innych dystrybucjach , typu arch czy debian,  tego  nie ma . . Jeśli używam tylko YouTube'a czy radia, (pojedynczo ), wszystko jest super . Próbując uruchomić konsole, jeśli jednocześnie jest  włączony przysłowiowy youtube , to jakiś koszmar ,próbuje niby połączyć się z internetem ale nie moze.

forum void linuxa to niestety porażka
Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam wszystkich

Offline

 

#2  2019-12-16 08:55:22

  makalega - Użytkownik

makalega
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-08-12

Re: void linux

Nie napisze nic odkrywczego, zainstaluj normalną dystrybucje. Debian, Gentoo, Arch, nie ma sensu używać dystrybucji która ma dziesięciu aktywnych użytkowników. Jeżeli na oficjalnym forum, kanale irc, dystrybucji nie udzielają pomocy, to nie ma sensu się taką dystrybucją interesować, która w każdej chwili może przestać istnieć. Mamy prawie 2020 rok to jest za późno na wymyślanie koła na nowo.

Ostatnio edytowany przez makalega (2019-12-16 08:57:19)


Śpieszmy się kochać kobiety - tak szybko tyją...
:)

Offline

 

#3  2019-12-17 20:33:46

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: void linux

Klonów porządnych dystrybucji jest, było i będzie setki. Większość zlatuje po kilku latach na śmietnik niespełnionych ambicji twórców, inne schodzą do niszy tworząc podatne potworki oraz inne cuda. Polecam trzymać się tych, które są niezależne i/lub mają ugruntowaną wieloletnią tradycję (więcej niż dekada) a jest ich dziś wbrew pozorom niewiele:

-Debian/Ubuntu
-Slackware/SUSE
-RedHat/CentOS/Fedora
-Arch
-Gentoo

Jeżeli chodzi o dostępność oprogramowania wszelakiego to paczki deb rządzą niepodzielnie na desktopach.
Debian żadnych certyfikatów od innych korpo oczywiście nigdy nie dostanie bo nie jest zarządzany korporacyjnie.

Jest to największy projekt opensource niezależny od żadnej korpo, ale każda korpo się z nim liczy :)
Dużo w kwestiach desktopowych pomógł Canonical, który jak najbardziej jest zarządzany korporacyjnie i ma swoje deadline.
Wszystko co poleci na Ubuntu poleci też na Debianie a wszystko co poleci na Debianie poleci też na Ubuntu. Obie te dystrybucje współpracują między sobą (debconf).

btw. oczywiście pomijam dystrybucje stricte specjalistyczne, tworzone z myślą o konkretnym zastosowaniu tj. przykładowo kali, knoppix, tails itp.. (wszystkie, które wymieniłem są oparte na Debianie :)

Ostatnio edytowany przez hi (2019-12-17 21:45:18)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#4  2019-12-21 14:04:35

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: void linux

Za duży wybór jest zły, tak samo jak i brak wyboru...
Kiedyś, życie bylo prostsze, główne dystrybucje linuxa,
które można bylo policzyć na palcach jednej ręki ( RH, Debian, Slackware i Suse) bodajże.
Wybór było prosty... Co wybrać. Ja używałem wszystkich powyżych, a zostałem przy Debianie.
Tak to prwda jak piszą koledzy powyżej... Wybierasz dystrybucje, która ma największe wsparcie
i najwiekszą społeczność. Bo wtedy jest masa ludzi, gdzie zawsze się trafi ktoś, kto będzie znał
odpowiedź, na twoje problemy i system nie umrze z dnia na dzień, bo zawsze się znajdzie
ktoś kto zastąpi kogoś odchodzącego ze społeczności.

Odpowiedz jest prosta.. Debian. Oparty na nim nawet jest ubuntu,
a jeśli chcesz kompilować sobie życie tak jak niektórzy koledzy z forum
to czemu nie... Poza tym gdy idziesz do pracy i nie masz za dużo czasu na nic
to rozumiesz, ze najlepsze distra są oparte na paczkach, bo wymagaja
niewielkiego wkładu pracy w utrzymanie systemu. Dobrze jak masz jeden system,
a jak masz calą farmę?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)