Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2019-08-30 20:09:58

hi - Użytkownik

hi
Użytkownik

Re: xfce is not dead

xfce5 napisał(-a):

takie środowiska graficzne jak Xfce, Plasma, Cinnamon. To

Gnome jest bardzo a nawet ściśle powiązane z rozwojem gtk także z tego co wymieniłeś to ostałoby się z DE co najwyżej kade i lxqt. Osobiście nie widzę problemu, nawet dziś mogę wykopać wszystko co mam na gtk i zastąpić to apkami w qt, nie płakałbym..no może poza kilkoma (GIMP, prekursor gtk hahaahah) ale w takiej sytuacji jaka miałaby się hipotetycznie stać te apki miałyby swój port na qt, także alive verchi gtk :)

Ostatnio edytowany przez hi (2019-08-30 20:16:58)

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć."
Eric Arthur Blair

#27  2019-08-30 21:07:43

xfce5 - Użytkownik

xfce5
Użytkownik

Raczej pewne, że wszystkie te środowiska przeniosły by się na QT. Czytałem też ostatnio, że w Rust powstaje jakaś biblioteka graficzna open source, ale na razie jest w powijkach. U mnie tak jakoś wychodzi, że wszystko na QT jest jakoś mało stabilne. Ja się teraz trzymam Waylanda, naprawdę jest różnica w bezpieczeństwie względem Xorg. Więc pozostaje mi Gnome i KDE. Czy jakiś menadżer okien działa już na Waylandzie, nie licząc tych menadżerów okien z tych dwóch środowisk graficznych?

#28  2019-08-30 22:02:46

hi - Użytkownik

hi
Użytkownik

u mnie wayland to chen chen póki co mam nvidię i lecę na własnościówkach od lat także póki co tylko xorg :)

btw. Jacekalex kiedyś coś grzebał z blobem od nvidii żeby xorg nie banglał na roocie:
https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=272337

Ostatnio edytowany przez hi (2019-08-30 22:14:24)

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć."
Eric Arthur Blair

#29  2019-09-01 10:47:30

ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik

Oppa GangBang Style ... hahaaaaaaa :D

Stopka forum