Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2019-08-23 10:23:03

  Atom - Użytkownik

Atom
Użytkownik
Zarejestrowany: 2018-01-28

Szybkie odzyskanie danych z umierającego dysku

Witam
Potrzebuję porady jak odzyskać szybko dane z umierającego dysku. Dysk obecnie jest wymontowany z komputera.
Usterka dysku to :
-Klepiące co chwile głowice,
- Coraz większa ilość plików do których tracę już dostęp. Nie wiem czy system partycji się nie rozpada przy okazji.
Dysk to 3TB HDD Seagate Barracuda.
O tyle jest to dla mnie ważna sprawa że tuż przed wystąpieniem pierwszych obiadów skopiowałem wszystkie bardzo ważne pliki na ten dysk chcąc sformatować system. Dodam iż usterka pogłębia się w bardzo szybkim tempie.

Offline

 

#2  2019-08-23 10:46:12

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Szybkie odzyskanie danych z umierającego dysku

Metoda Antonio Diaz https://www.cgsecurity.org/wiki/Damaged_Hard_Disk#T … 27ddrescue.27
Ale jeśli usterka pogłębia się szybko, lepiej skorzystać z usług firmy zajmującej się takimi rzeczami, póki coś można jeszcze odzyskać.

Offline

 

#3  2019-08-23 14:51:19

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Szybkie odzyskanie danych z umierającego dysku

Dysk to 3TB HDD Seagate Barracuda.

Dyski na dane się kupuje z serii profesjonalnej, są dużo droższe, ale przynajmniej trwałe, np WD Gold albo Seagate Constellation ES.

Teraz można przez rsynca skopiować to, co jeszcze da się odczytać, albo gimnastyka z dd/ddrescue.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2019-08-23 15:40:12)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)