Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2019-08-11 00:35:38

  wachcio - Użytkownik

wachcio
Użytkownik
Zarejestrowany: 2019-08-10

Debian 10 - kde plasma - kilka pytań początkującego

Witam

Dopiero rozpoczynam przygodę z Linuxem i wybór padł na Debiana. Z tego powodu mam problemy i pytania:
-jak włączyć NumLock na ekranie logowania?
-jak i gdzie wyłączyć skrót klawiaturowy który blokuje mi niektóre funkcje multikursora w Visual Studio Code?

Poza tym jestem w trakcie migracji hosta WWW i chcę skopiować swoje dane aby później przenieść je na drugi serwer. Na starym mam dostęp do FTP i SSH. Dane chciałem skopiować do mojego NAS-a który ma jakąś okrojoną wersję Arch i konsolę mało użyteczną przez to. Debiana mam na laptopie. Jak najłatwiej przenieść te dane (ok 40GB) z serwera na mój NAS? Na razie próbowałem kopii bezpośredniej (polecenie kopiuj w MC) poprzez zamontowanie NAS-a i serwera po FTP ale zadanie nie zostało ukończone. Kopia na laptopa również się nie powiodła. Następna próba to wcześniejsza kompresja danych na serwerze (SSH) i dopiero kopiowanie na laptop poprzez FTP. Jest w trakcie więc nie wiem czy się uda...

Ostatnio edytowany przez wachcio (2019-08-11 00:50:08)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)