Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-12-22 12:18:29

  numer_inaczej - Użytkownik

numer_inaczej
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-08-15

Quake III GOLD

Witam,
na Gogu jest Quake Arena III - za niecałe 15 zł. Normalna cena około 50.
Ja już gram ;)

Offline

 

#2  2019-04-25 20:32:23

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Quake III GOLD

ok warto przy tym zaznaczyć, że jak mamy oryginalnego quaka 3 arenę (może być elektroniczna wersja z goga) możemy bez problemów zrobić natywkę na debianie ponieważ silnik gry jest otwarty i dostępny w repo (ioquake3 na którym bazuje między innymi openarena)

Instalujemy quaka z goga na winie w tym wypadku obojętnie jak i obojętnie gdzie bo nie będziemy gry odpalali z wina, ma się tylko poprawnie położyć.
Potrzeba nam tylko folderu bazowego baseq3 z którego zrobimy za chwilę paczkę

U mnie (instalka za pomocą PoL) jest to ~/.PlayOnLinux/wineprefix/q3a/drive_c/GOG\ Games/Quake\ III/baseq3

Jeżeli posiadamy wersję z goga to w tym folderze znajdziemy również pliczek tekstowy z cdkeyem q3key (przyda się do multi)

Następnie instalujemy w systemie silnik, skrypt q3a i openarenę >> (to dobra giera i przy okazji dociągnie nam wszystkie zależności q3a aczkolwiek jak ktoś nie chce to nie musi, wystarczy sam silnik , skrypt q3a i kilka zależności oraz mapy)

Kod:

# apt install ioquake3 quake3 openarena

pozostało zrobić paczkę ze wspomnianego folderu baseq3

Kod:

$ game-data-packager -i quake3 ~/.PlayOnLinux/wineprefix/q3a/drive_c/GOG\ Games/Quake\ III/baseq3

flaga 'i' od razu zainstaluje utworzoną pakę w systemie także zostaniemy poproszeni o hasło roota (nie muszę chyba przypominać, że pliczki bazowe giery powinny a nawet muszą pochodzić w 100% z wiarygodnego źródła). Po tym zabiegu mamy natywnego Q3A (wszystkie mody pchamy do ~/.q3a).

Przy multiplayerze poprosi o cd-keya, który jak wspominałem jest zapisany w folderze baseq3 (jeżeli chodzi o wersję elektroniczną z goga)

btw. analogicznie można robić z silnikiem od BioWare (bg, bg2, icd, icd2, torment) aczkolwiek są już dostępne wersje natywne dla linuksa EE bez zbędnej zabawy:

https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=279974

Ostatnio edytowany przez hi (2019-04-25 21:17:54)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#3  2019-06-06 12:34:39

  numer_inaczej - Użytkownik

numer_inaczej
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-08-15

Re: Quake III GOLD

Tak, bardzo eleganckie rozwiązanie. Pierwotnie pod Stretchem skopiowałem pliki na żywca, po czym zrobiłem paczki jak napisałeś.
Dodam, że dla Quake Team Arena należy zrobić tak samo, przy czym wskazać do zainstalowania katalog missionpack. (Team doinstalowuje się jako dodatek).

Hula aż miło.

Podziękował ;)

Offline

 

#4  2022-08-20 07:40:56

  jarus21 - Nowy użytkownik

jarus21
Nowy użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2022-08-20

Re: Quake III GOLD

numer_inaczej napisał(-a):

Witam,
na Gogu jest Quake Arena III - za niecałe 15 zł. Normalna cena około 50.
Ja już gram ;)

Gdzie kupić?

Offline

 

#5  2022-08-21 19:26:13

  numer_inaczej - Użytkownik

numer_inaczej
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-08-15

Re: Quake III GOLD

https://www.gog.com/game/quake_iii_arena

aktualnie jest obniżka o 60% - trochę drożej aniżeli wskazałem w pierwszym poście.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)