Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2019-03-10 23:30:49

  keedgepl - Nowy użytkownik

keedgepl
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2019-03-10

HardenedBSD vs OpenBSD

Siemaszko!

Postanowiłem spróbować bsd i na pierwszy ogień poleciał FreeBSD. Za pomocą handbooka ogarnąłem jaile, zfs i inne pierdoły. Ziomek na Discord radził mi spróbować HardenedBSD. Wg niego to jest lepsze na dedyka ponieważ jest hardened, bo po co się bawić w ręczne hardenowanie FreeBSD skoro jest HardenedBSD i wgl. Zastanawia mnie czy jeśli mowa o hardened to już nie lepsze jest OpenBSD bo ma prostszą bazę kodu i jego głównym założeniem jest prostota oraz bezpieczeństwo.

Czy jest ktoś w stanie opowiedzieć swoje doświadczenia z OpenBSD i HardenedBSD, jak te systemy sprawują się w użytkowaniu na codzień jeśli chodzi o desktop i serwer, który z nich jest bezpieczniejszy, łatwiejszy w administracji, bardziej funkcjonalny, który z nich lepiej brać na dedyka itd.?

Pozdrawiam,
Adam.

Offline

 

#2  2019-03-11 16:00:29

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: HardenedBSD vs OpenBSD

Twórcy  https://hardenedbsd.org/ powiadaja, że to ich system jest najlepszy https://hardenedbsd.org/content/easy-feature-comparison


i nie ma Open vs Free
Wszystko zależy do czego system potrzebujesz i co ma na nim działać, bo one nie są w działaniu sobie równe  i nie są zamiennikami.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)