Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-11-18 13:54:33

  uzzo - Użytkownik

uzzo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-11-22

program do łączenia się z aparatem Canon G7x

Witam

mam taką sprawę, i myślę że coś sensownego tutaj wymyślicie
Mam aparat fotograficzny Canon G7x

i również mam serwer postawiony na debianie i zainstalowany na nim openmediavault taki server do multimediów gdzie trzymam filmy zdjęcia i inne rzeczy.

Chciałbym uzyskać połączenie z aparatem fotograficznym z serwerem z poziomu aparatu żebym nie musiał wyciągać karty za każdym razem

aparat ma funkcję łączenia się z komputerem, dyskiem google, chmurą, i serwisem igeteway z canon, tylko że ja tych zdjęć nie chce wysyłać do serwisów poza dom.

a ja chciałbym synchronizować sobie zdjęcia na serwerze z aparatu bo teraz to robię tak że najczęściej wyciągam kartę i przez laptopa sobie je kopiuje.

Ogólnie łączenie się z komputerem jest uciążliwe trzeba włączać windows media player i włączyć strumieniowanie multimediów i dopiero w wtedy aparat znajduje komputer. Jakby taką opcję włączyć na serwerze i sobie tak łączyć?


Może jest jakaś aplikacja albo jak to zrobić?

pozdrawiam
uzzo

Offline

 

#2  2018-11-18 14:19:06

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: program do łączenia się z aparatem Canon G7x

W repo masz taką bibliotekę:
http://www.gphoto.org/news/

Gphoto2 ma wsparcie dla API Canona, nie wiem, czy twój model obrabia, ale nie zaszkodzi spróbować.
Programy jako frontend tej biblioteki to:
shotwell - dla Gnome  i digikam dla KDE.
Obu można używać w każdym systemie i środowisku graficznym, ale każdy z nich pociągnie kawałek macierzystego środowiska graficznego, np digikam pociągnie komputerowy atlas marble.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-11-18 14:19:47)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2018-11-18 17:40:41

  andreq - Członek DUG

andreq
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2005-01-11

Re: program do łączenia się z aparatem Canon G7x

Autorowi wątku chodziło raczej o połączenie aparatu poprzez Wi-Fi.

Proponuję spróbować airnef ponoć obsługuje Canona, raczej wszystkie modele używają tego samego protokołu  http://www.testcams.com/airnef/

Inne rozwiązanie to karta SD z wbudowanym modułem Wi-Fi, sznurki:

https://www.pitt-pladdy.com/blog/_20140202-083815_0 … stom_upload_/
https://github.com/alejandroliu/sdwifi

Offline

 

#4  2018-11-18 18:53:17

  uzzo - Użytkownik

uzzo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-11-22

Re: program do łączenia się z aparatem Canon G7x

własnie łączenie się przez wifi

wypróbuję ten airnef
a karta sd z wbudowanym modułem wifi nie wiedziałem że takie coś jest :)

dam znać jak to wygląda

mam też aplikację plex zainstalowana, ona strumieniuje multimedia do urządzeń a da się to skonfigurować aby działało coś podobnego co do windows media player?

wypróbowałem tego airnef

nie działa za dobrze z tym, nie widzi tego aparatu, bo serwer by musiał się łączyć z siecią aparatu canon a nie mam w nim wifi, z aplikacją na smartfona działa bezproblemowo

może być też na windowsa aplikacja że podłącze się z aparatem i sobie synchronizuje z zdalnym folderem

chyba żeby wyemulować na serwerze taką aplikację aby aparat myślał że to aplikacja na telefon?

ewentualnie jak zmienić port w airnef? ja mam się łączyć 49152 a program mam inny i nie mam jak zmienić

ewentualnie zainstalować emulator drukarki na serwerze i ją udostępnić? a na aparacie się połączyć i żęby się zgrało

ewentulanie połaczenie się z chmurą google i synchronizacja z serwerem ale jest ograniczenie pojemności chmury.

Ostatnio edytowany przez uzzo (2018-11-18 22:22:56)

Offline

 

#5  2019-03-03 15:43:40

  uzzo - Użytkownik

uzzo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-11-22

Re: program do łączenia się z aparatem Canon G7x

Witam

trochę czasu minęło od tego czasu i teraz tak, na Windowsie airnef działa, wystarczyło w polu ip wpisać auto, natomiast na linuxie nie chce to ruszyć, bo nie znajduje tego komputera aparat, zanim zdjęcia pobierze aparat się łączy z komputerem, ale canon za żadne skarby nie widzi tego debiania, jak to zrobić? myślę że jak to połączę to będę w domu.

jakieś propozycje?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)