Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-11-14 16:34:48

  tomtomdwa - Użytkownik

tomtomdwa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-18

drugi monitor i otwieranie okien

Witam, mam KDE 5.28 pod Streetch, mam podpięty drugi monitor do laptopa pod gniazdo VGA. Ustawiłem domyślny monitor laptopa, a zewnętrzy jest powyżej.
Podczas gdy otwieram nowy program, jego okno pokazuje się na zewnętrznym monitorze, mimo że tacka systemowa jest na laptopie i każde okno muszę przeciągać do laptopa, co jest dość uciążliwe. Na ekranie zewnętrznym mam wirtualkę. Ktoś pomoże jak nakazać otwieranie okien na ustawionym domyślnym ekranie?

Offline

 

#2  2018-11-14 19:07:48

  andreq - Członek DUG

andreq
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2005-01-11

Re: drugi monitor i otwieranie okien

PPM na belce okna --> Więcej działań --> Dodatkowe ustawienia okna/dodatkowe ustawienia programu, zakładka "Rozmiar i położenie".

Offline

 

#3  2018-11-14 20:30:49

  tomtomdwa - Użytkownik

tomtomdwa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-18

Re: drugi monitor i otwieranie okien

andreq napisał(-a):

PPM na belce okna --> Więcej działań --> Dodatkowe ustawienia okna/dodatkowe ustawienia programu, zakładka "Rozmiar i położenie".

Dzięki dodałem w ustawieniach zasadę dla wszystkich okien i działa elegancko.

Offline

 

#4  2022-06-13 12:28:13

  zordon11 - Zbanowany

zordon11
Zbanowany
Zarejestrowany: 2022-04-27

Re: drugi monitor i otwieranie okien

andreq napisał(-a):

PPM na belce okna --> Więcej działań --> Dodatkowe ustawienia okna/dodatkowe ustawienia programu, zakładka "Rozmiar i położenie".

Dla mnie też okazało się przydatne, a męczyłem się już z tym drugi dzień. Dzięki za pomoc.

__________________
zobacz tutaj cennik usług glazurniczych

Ostatnio edytowany przez zordon11 (2022-07-07 10:10:49)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)