Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-06-07 23:00:23

  tomato - Użytkownik

tomato
Użytkownik
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2006-03-19

litera ł w winshicie

mam taki problem. W pracy zainstalowano mi nowego XP (nawet nie wiem jaka wersja) i niby wszystko jest ok ale nie można normalnie uzyskać litery małe ł. trzeba to robić kombinacją klawiszy CAPS LOCK+SHIFT+ALT+l. Troche to denerwujące. Czy ktoś z was wie jak ten problem rozwiązać. Z góry dziękuję

Offline

 

#2  2006-06-08 00:48:01

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: litera ł w winshicie

Caps Lock jest przyciskiem ktory nie idzie w parze z zadnym innym klawiszem, jak wiesz, wiec moze sprobuj sekwencyjnie raz w wlaczonym raz z wylaczonym pisac i wtedy moze pojdzie. Dziwi mnie to naprawde ze cos takiego sie dzieje.

A probowales podlaczyc jakas inna klawiature, bo moze to wina sprzetu?


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

#3  2006-06-08 00:55:07

  tomato - Użytkownik

tomato
Użytkownik
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2006-03-19

Re: litera ł w winshicie

na pewno nie chodzi o klawiaturę bo dzieje sie tak na wszystkich maszynach na których stawiany jest teraz system. Wcześniej tego nie było. A co do kombinacji to napisałem że duże Ł bez problemu mogę napisać a małe tylko uzywając kombinacji klawiszy CAPS LOCK+SHIFT+ALT+L. za cholere nikt nie wie o co chodzi.

Offline

 

#4  2006-06-08 09:12:19

  Paciocha - Użytkownik

Paciocha
Użytkownik
Skąd: z ulicy Ogrodowej
Zarejestrowany: 2004-05-08

Re: litera ł w winshicie

sprawdź czy inny progrm nie kożysta ze skrótu klawiszowego alt+l, jestem na 99% pewny że z tego wynika błąd, wywal wszystkie programy zeby sie nie uruchamiały przy starcie systemu i spróbuj. Pózniej dodawaj pokolei aż ci sie wysypie(bedziesz wiedział wtedy który to), chyba ze z góry masz podejrzenie który to program to popatrz w ustawieniach tej aplikacji i wyłącz skróty klawiszowe.


No i nic nie zadekowaliśmy
Asus EeePC 1000H
analfabetyzm wsteczny
"Strzępy zbłąkanych wspomnień scementowanych śmiercią" - OMamo

Offline

 

#5  2006-06-08 22:02:30

  BaB - Członek DUG

BaB
Członek DUG
Skąd: Krapkowice
Zarejestrowany: 2004-09-09

Re: litera ł w winshicie

Ja miałem na kilku kompach podobne przypadki. Okazało się że to w ustawieniach sterów do ati jest wykorzystywany skrót alt+l.


Zarejestrowany użytkownik Linuksa #361563

Offline

 

#6  2006-06-10 01:13:04

  tomato - Użytkownik

tomato
Użytkownik
Skąd: gdańsk
Zarejestrowany: 2006-03-19

Re: litera ł w winshicie

oki BaB tylko jak ten problem rozwiązać bo nie wiem. Jak możesz to napisz łopatologicznie i z góry dziekuję

Offline

 

#7  2006-06-10 01:52:59

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: litera ł w winshicie

odinstaluj ccc(Catalist control panel) i zainstaluj zamiast niego cp czyli stary control panel który powinien być na stronie ati

Edit:
Pozatym wydaje mi się że CCC stwarzało problem ze skrótem ALT + C


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#8  2006-06-10 22:38:10

  BaB - Członek DUG

BaB
Członek DUG
Skąd: Krapkowice
Zarejestrowany: 2004-09-09

Re: litera ł w winshicie

oki BaB tylko jak ten problem rozwiązać bo nie wiem. Jak możesz to napisz łopatologicznie i z góry dziekuję

Wyłącz skróty klawiszowe w aplikacji sterującej do ati.


Zarejestrowany użytkownik Linuksa #361563

Offline

 

#9  2006-06-15 19:09:52

  Usnar - Członek DUG

Usnar
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-02-14

Re: litera ł w winshicie

Dokładnie. To jest związane z oprogramowaniem od karty graficznej, najpierw upewnij sie czy to jest ati czy moze intel bo z intelem jest podobnie jak z ati. Jeżeli to jest intel to na pasku zadan bedzie ikona monitora i tam prawym klawiszem myszy kiknij i wylacz skroty klawiszowe, z ati to musisz odinstalowac ten caly control center albo zainstalwac najnowszy sterownik i tam juz to jest powylaczane domyslnie.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)