Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-10-01 12:19:32

  Irhak - Nowy użytkownik

Irhak
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2018-10-01

Imagick Failed to open file

Cześć. Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc.

Na serwerach, którymi zarządzam mam zainstalowany debian wheezy oraz jessie, a także imagick 6 z ghostscript. To własnie z Imagick mam problem. Choć nie był aktualizowany od czasu instalacji (zawsze był najświeższy), to dzisiaj wystąpił problem na każdym z komputerów.

Na serwerze działa skrypt, który ma za zadanie stworzyć z pdfa plik jpg. Poniżej fragment kodu odpowiedzialny za to:

Kod:

$image = new imagick();
$image->setResolution(300, 300);
$image->readImage($dest);
$image->setImageFormat('jpg');
$image->writeImage($preview);
$image->clear();
$image->destroy();

W zeszłym tygodniu skrypt działał bez zarzutu, jednakże dzisiaj przy próbie otworzenia dowolnego pdfa przez skrypt (zarówno wygenerowanego wcześniej przez mpdf, nowego pdfa zewnętrznego czy też już kiedyś przetworzonego) dostaję ciągle wiadomość "Failed to open file" dla linii funkcji $image->readImage($dest).

Jak wspomniałem wcześniej - ani skrypt, ani imagick, ani ghostscript nie był ruszany. Dla jpg imagick działa bez zarzutu, a dla pdf ostatni raz kiedy działał poprawnie był to zeszły tydzień.

Czyżby imagick miał gdzieś zaszytą jakąś datę? lub miał problem ze ścieżką typu: "/var/www/userfiles/1/ads/2018-09/GRAFFI-STUDIO-7640.pdf" przekazaną jako parametr?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)