Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-08-28 20:55:56

  Mnich - Użytkownik

Mnich
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-08-02

Debian 9.4 problem z łączeniem przez VNC - cały czas łączenie

Witam

Mam problem z trwałością servera vnc. A mianowicie czasami po pierwszym, a czasami po dobie, nie mogę ponownie połączyć się z maszyną dzięki VNC.

Server postawiłem przez takie polecenie:

Kod:

 vncserver :1 -localhost no -geometry 1920x1080

Za pierwszym razem postawiłem server vnc wg tego opisu https://linuxconfig.org/vnc-server-client-setup-on- … stretch-linux
Połączenie jak najbardziej wystąpiło, a ponownie połączyć już się nie moge, jest cały czas informacja connecting (korzystam z VNC viewer na windows)
Poszukałem trochę na internecie i do pliku xtartup znajdującego się w katalogu .vnc profilu użytkownika, wstawiłem takie dwie linie:

Kod:

unset DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS
exec /usr/bin/mate-session &

(używam mate)

I super zadziałało, mogłem się ponownie połączyć. Łączyłem się i zamykałem okno dla testu kilka razy wciągu kilku godzin.
Następnego dnia problem powrócił, to samo wieczne łączenie.
A serwer cały czas działa, polecenie vncserver -list:

Kod:

TigerVNC server sessions:

X DISPLAY #     PROCESS ID
:1              6845

Ubicie serwera i postawienie na nowo daje taki sam efekt, po kilkunastu godzinach nie mogę się połączyć. Cały czas wieczne łączenie.

Czy ktoś mi może powiedzieć co źle robię?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)