Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-03-15 14:15:24

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

FF Quantum - YT nie odtwarza.

Ze wzgledu na samobojstwo pulseaudio, straciwszy caly dzien na proby naprawy, skonczylo sie reinstalacja Ubuntu 17.10
Niestety "na pokladzie" jest FFv.59 - Quantum. To cholerstwo nie odtwarza HTML5 i nie mam zadnej TV internetowej ani YT !
Zadaja zainstalowania Adobe Flash, dodatki FF z Flashem nie dzialaja, alternatywa jest platny Flow Player.
Zainstalowalem FFv56 ale nic nie pomoglo.
Krotko mowiac, daj sie sledzic jak pchla pod mikroskopem i jeszcze plac za to ! Lewackie dziadostwo.
Macie jakis pomysl????

Ostatnio edytowany przez Novi-cjusz (2018-03-15 14:17:21)


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#2  2018-03-15 14:25:06

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: FF Quantum - YT nie odtwarza.

Mam na Gentoo ff-58.0.1 i odtwarza wszystko.

Może mu ffmpeg albo gstreamera brakuje?

Odpal FF w terminalu takim poleceniem, może napisze,  co go boli:

Kod:

firefox --new-tab https://www.quirksmode.org/html5/tests/video.html

na tej stronie masz 3 filmy testowe w różnych formatach video.
Odpal po kolei wszystkie, a w terminalu powinno wywalić błędy FF.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2018-03-15 14:25:28

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: FF Quantum - YT nie odtwarza.

Ja mam.
Ubuntu 17.10 to wersja testowa - może działać, nie musi, wyślij zgłoszenie błędu.
Naprawdę - nie rozumiem ludzi, którzy z całą świadomością* instalują jakieś bety i potem płaczą że im nie działa...
Ech...

*) no, chyba że ktoś nie doczytał, że Ubuntu 17.10 nie jest wersją stabilną. Ale za braki wykształcenia w klasach 1-3 to obciążaj swoich nauczycieli, a nie team tworzący testową dystrybucję.
A polityczne podteksty to sobie wsadź w rzyć. Ino głęboko!


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#4  2018-03-15 14:33:41

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: FF Quantum - YT nie odtwarza.

Wszystkie Ubuntu to wersje testowe, niektóre dla zmyłki nazywane jako stabilne.
Jak się pakuje Debiana Sid po pół roku "łatania" w Cannonical to takie potem są rezultaty.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2018-03-15 14:36:26

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: FF Quantum - YT nie odtwarza.

@Jacekalex
Odpalilem i widac, ze brakuje: H.264/MP4


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#6  2018-03-15 14:38:26

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: FF Quantum - YT nie odtwarza.

Wklej dłuższy kawałek z wyjścia Firefoxa.

Na 99,9% musisz mu zainstalować ffmpeg.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#7  2018-03-15 14:39:48

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: FF Quantum - YT nie odtwarza.

W konsoli nic nie napisalo.
Zainstalowalem ffmpeg, teraz reboot, i zobaczymy.

Ostatnio edytowany przez Novi-cjusz (2018-03-15 14:42:43)


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#8  2018-03-15 14:40:11

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: FF Quantum - YT nie odtwarza.

@Jacekalex: Zgadzam się. Ale 10.04, 12.04, 14.04, 16.04 działały mi całkiem zacnie, nie jest to może cudo stabilności - ale żaden Debian nie jest jednocześnie współczesny i stabilny.
Być może Gentoo jest zajebiście współczesny i stabilny... Ale przypominam, że nie jest to forum o Gentoo i polityce, ale o Debianie.
Jeden z drugim - albo na Onet, albo na forum Windiwsa.

Ostatnio edytowany przez ethanak (2018-03-15 14:41:01)


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#9  2018-03-15 14:45:49

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: FF Quantum - YT nie odtwarza.

Debian? testing jest mocno stabilniejszy od każdego buntu, jakie spotkałem.
W Gentusiu to mnie trzyma fakt pakowania do innych  na siłę SystemD, PA i podobnych "ulepszeń",
a poza tym przyzwyczajenie, chodzi na tyle grzecznie, że nie mam powodu na niego narzekać.
Co się tyczy polityki, to zmiana nazwy na "gayfox" wywołała niezłe echo na świecie, a teraz gimbaza ma taką nową modę pomstowania na lewactwo, choć zazwyczaj nie wie dokładnie, co to określenie oznacza, bo już nie ma partii lewicowych i prawicowych, ten podział jest nieaktualny.
Teraz mamy podział na "globalistów", "patriotów" i zwykłych kretynów.
I właśnie globaliści są często określani jako lewactwo (chociaż to środowisko ma całą tęczę różnych barw rozpoznawczych).

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-03-15 14:53:50)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#10  2018-03-15 14:48:07

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: FF Quantum - YT nie odtwarza.

@Jacekalex
Masz racje, ruszylo - tylko tym razem bez dzwieku.
Zaraz sprawdze.


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#11  2018-03-15 14:53:07

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: FF Quantum - YT nie odtwarza.

Binarka FF wymaga pulseaudio, wiec pewnie dalej masz pulse zjebany.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#12  2018-03-15 14:55:23

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: FF Quantum - YT nie odtwarza.

To jak naprawic?


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#13  2018-03-15 15:00:03

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: FF Quantum - YT nie odtwarza.

@Jacekalex: stabilny != używalny.
Na serwerach mam centka. Stabilny jak skała... Ake trochę mało.współczesny.
Na reszcie masyn nam z regułu U16.04, z wyjątkuem jednego lapka z Debianem (właśnie czeka na U18.04) i jednego testiwego serwera (którego stabilność w porównaniu ze stijącym obik 16.04 jest mało śmiesznym dowcipem).
Na Ubuntu nie chciała mi działać dokładnie jedna aplikacja (cuneiform).
Na wielce stabilnym Debianie mam takuxh dziesięć, które mi bardzo stabilnie nue działają. Z cuneiform włącznie...

(Sorki za literówki, ale wzrok już nue ten, a Androjeb lepiej wie co ja chcuałem napusać)

Ostatnio edytowany przez ethanak (2018-03-15 15:02:04)


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#14  2018-03-15 15:06:18

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: FF Quantum - YT nie odtwarza.

@Jacekalex
Odsiedzialem juz za swoje, przeczytalem chyba ze 100 stron www, wiem duzo wiecej, ale nadal nie wiem jak zrobic diagnostyke Pulse a nastepnie ja naprawic.
Reinstalowalem, zmienialem konfigi, teraz byla reinstalacja Ubuntu, wiec wszystko powinno byc nowe.
Moze karta? stery?
A moze tak: https://cis.technion.ac.il/en/central-services/comm … client-linux/

Kod:

dpkg -l | grep pulse
ii  gstreamer1.0-pulseaudio:amd64              1.12.3-1ubuntu1                             amd64        GStreamer plugin for PulseAudio
ii  libcanberra-pulse:amd64                    0.30-3ubuntu1                               amd64        PulseAudio backend for libcanberra
ii  libpulse-mainloop-glib0:amd64              1:10.0-2ubuntu3.1                           amd64        PulseAudio client libraries (glib support)
ii  libpulse0:amd64                            1:10.0-2ubuntu3.1                           amd64        PulseAudio client libraries
ii  libpulsedsp:amd64                          1:10.0-2ubuntu3.1                           amd64        PulseAudio OSS pre-load library
ii  pulse                                      5.3R4.2-639                                 all          Pulse Secure Client for Linux
ii  pulseaudio                                 1:10.0-2ubuntu3.1                           amd64        PulseAudio sound server
ii  pulseaudio-module-bluetooth                1:10.0-2ubuntu3.1                           amd64        Bluetooth module for PulseAudio sound server
ii  pulseaudio-utils                           1:10.0-2ubuntu3.1                           amd64        Command line tools for the PulseAudio sound server

Kod:

pulseaudio
W: [pulseaudio] pid.c: Stale PID file, overwriting.
W: [pulseaudio] sink.c: Default and alternate sample rates are the same.
E: [alsa-sink-emu10k1] alsa-sink.c: ALSA woke us up to write new data to the device, but there was actually nothing to write.
E: [alsa-sink-emu10k1] alsa-sink.c: Most likely this is a bug in the ALSA driver 'snd_emu10k1'. Please report this issue to the ALSA developers.
E: [alsa-sink-emu10k1] alsa-sink.c: We were woken up with POLLOUT set -- however a subsequent snd_pcm_avail() returned 0 or another value < min_avail.
E: [pulseaudio] bluez5-util.c: GetManagedObjects() failed: org.freedesktop.DBus.Error.NoReply: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.

Ostatnio edytowany przez Novi-cjusz (2018-03-15 15:32:43)


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#15  2018-03-15 15:31:53

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: FF Quantum - YT nie odtwarza.

To weź jakiegoś pena z inną wersją Ubuntu i zobacz czy działa a jak działa to porównaj.

Ostatnio edytowany przez skullman (2018-03-15 15:40:24)

Offline

 

#16  2018-03-15 15:56:52

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: FF Quantum - YT nie odtwarza.

Na szczescie mam rownolegle zainstalowany Jessie i ten smiga jak nalezy. Wniosek: polaczenie kablowe - dziala, radio - dziala, Pulse na Jessie - dziala.
Tylko ta gruzlica - Ubuntu = nie dziala.


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#17  2018-03-15 20:33:16

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: FF Quantum - YT nie odtwarza.

Wyglada na to ze demon pulseaudio ma jakies problemy z podniesieniem odpowiedniego sterownika alsa do twojej karty dzwiekowej. Sprawdz roznice w konfiguracji pulse pomiedzy jessie, a ubuntu.


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

#18  2018-03-16 18:51:22

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: FF Quantum - YT nie odtwarza.

no to kurde połóż Debiana i się naucz, ja nie wiem ludzie nie widzą nic zdrożnego jak muszą zdać egzamin aby dostać uprawnienia na kategorię B czyli **** kierowanie osobówką, no to tak samo jest na OS-ach tyle, że bez urzędasów i świstka z pieczątką z buraka-ziemniaka

Ostatnio edytowany przez hi (2018-03-16 18:52:29)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)