Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-02-15 16:58:19

  Raptoor2 - Użytkownik

Raptoor2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-08-22

nginx round robin - dziwna przypadłość

Mam mały problem otóż skonfigurowałem sobie upstream dla dwóch subdomen w mojej domenie głównej

test1.domena.pl > prowadzi do katalog /home/user1/www
oraz
test2.domena.pl > /home/user2/www

Oczywiście obie subdomeny skonfigurowane są za pomocą vhosta i działają bez problemu.

W momencie kiedy do ngnixa dodaje sobie round robin dla adresu ip serwera (w ramach testu) na porcie 80 ten zawsze kieruje mnie tylko na jedną z tych domen i jest to test1.domena.pl niezależnie od tego w jakiej kolejności wpisze jest w upstream


Z ciekawości sprawdziłem inny przypadek, skonfigurowałem sobie dwa nowe vhosty dla adresu ip ale na porcie 81 i 82, które również prowadził← do dwóch różnych katalogów.
Wtedy round robin działa bez zarzutów.

Poszedłem więc za ciosem i do vHostów subdomen dodałem rózne porty 85 oraz 86.
Plik vhosta odpowiadający za load balance oczywiście też zmieniłem dodając dla subdomen odpowiednie porty.

Round robin zaczął śmigać aż miło.

Teraz moje pytanie - czy round robin oraz ogólnie load balancer w nginx działa tylko w momencie kiedy porty są rózne?
Wyląda to tak jakby ngnix w momencie rozprowadzania ruchu ignorował vhost i sugerował się tylko adresem ip oraz portem.

Offline

 

#2  2018-02-15 17:46:36

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: nginx round robin - dziwna przypadłość

Nginx na jednym porcie często wariuje, jeśli nie ma vhosta ustawionego jako default serwer, jest wtedy dosyć nieprzewidywalny.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-02-15 18:10:54)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2018-02-15 21:36:39

  Raptoor2 - Użytkownik

Raptoor2
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-08-22

Re: nginx round robin - dziwna przypadłość

rozumiem, będę próbował dalej w takim razie, dziekje za odpowiedź :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)