Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-02-04 15:14:52

  Kolega Złoty - Nowy użytkownik

Kolega Złoty
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2018-02-04

Pomoc w instalacji sterowników.

Witam.

Od wczorajszego dnia stałem się użytkownikiem Debiana 9 po tym jak dostałem depresji po ciągłymi problemami z Windows 10 (Nie działający pasek zadań oraz większości ustawień, wieczne zawieszanie się itp,). Cała instalacja Linuxa obyła się bez najmniejszych problemów ale na ten moment mam problem ze sterownikami do czegokolwiek. Pojęcia nie mam co z czym się je. Zależy mi najbardziej na sterownikach do karty wifi (Broadcom 802.11n). Chciałbym również zapytać czy jest możliwość emulacji programów Windowsa na Debianie, a jeżeli tak to w jaki sposób? Dodam tylko że posiadam wersję netinst. Pozdrawiam wszystkich. :)

Offline

 

#2  2018-02-04 16:21:39

  Elizabeth - Użytkownik

Elizabeth
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-12-27

Re: Pomoc w instalacji sterowników.

Kolega Złoty napisał(-a):

Chciałbym również zapytać czy jest możliwość emulacji programów Windowsa na Debianie, a jeżeli tak to w jaki sposób?

Kiedy robiłam kompilacje skrośną pod windowsa to dla wygody używałam wine do uruchamiania na szybko małych, skompilowanych przeze mnie programików .exe

Instaluje się tak:

sudo apt-get install wine

i używa tak:

wine program.exe

Nie wiem jak działa to z większymi programami, bo do nich używałam maszyny wirtualnej.


GPG Key ID: 0x8D55F13761AF5230
Fingerprint: B884 468A D6DC 0516 2B43 6675 8D55 F137 61AF 5230

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)