Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-11-02 22:06:19

  piobia - Użytkownik

piobia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2015-05-03

instalacja z kartą sieciową TP-Link TL-WN722N

Czołem

Kupiłem komputer z przewodową kartą sieciową, bez systemu i z zaplombowaną obudową. Nie chcąc tracić gwarancji chciałbym podłączyć kartę WiFi z interfejsem USB. Wybór padł na TP-Link TL-WN722N. Zanim ją kupię chciałbym być pewny, że instalacja systemu przebiegnie szybko i bezproblemowo. Oto moje pytania:
1. Karta wymaga firmware z sekcji non-free. Czy podczas instalacji system po jej wykryciu automatycznie ją skonfiguruje? Poprosi mnie o plik? Będę miał możliwość wyboru pakietu z sekcji non-free?
2. może ta karta nie jest najlepszym wyborem. Macie jakieś sugestie?

Dodam, że w domu mam wyłącznie sieć WiFi (router WiFi z sieci komórkowej).

I coś z zupełnie innej beczki. Którą architekturę należy wybrać dla procesora i5? Amd64?

pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez piobia (2017-11-02 22:10:44)

Offline

 

#2  2017-11-02 22:26:49

  Renia - Użytkownik

Renia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-08-29

Re: instalacja z kartą sieciową TP-Link TL-WN722N

Są różne wersje tej karty Wi-Fi, na chipsecie Atheros lub Realtek. Sprawdzisz to wykonując w konsoli komendę lsusb. Karta na Realteku ma ID: 2357:010c, a na Atheros ID: 0cf3:9271.  Dodam, że Realtek to kicha pod Linuxem, mam tak kartę stąd wiem. W zależności od wersji będzie potrzebna instalacja pakietu firmware-atheros lub firmware-realtek.

PS. Wybierasz AMD64.

Offline

 

#3  2017-11-03 10:02:43

  piobia - Użytkownik

piobia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2015-05-03

Re: instalacja z kartą sieciową TP-Link TL-WN722N

Czytałem, że są tam różne chipsety, co może spowodować problem. Poszedłem na łatwiznę - Wireless Range Extender WiFi TP-Link TL-WA850RE z możliwością podpięcia zwykłego kabla.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)