Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-09-19 12:20:35

  ezaris - Użytkownik

ezaris
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-08-30

Desktop manager z automatycznym logowaniem i timerem

Cześć,
nadal walczę z desktop magaerem i może po prostu opiszę czego potrzebuję :)
Potrzebuję takiego mamagera który po 10sec zaloguje mi automatycznie użytkownika ale żebym miał możliwość również zalogowania się na innego usera lub inne środowisko albo

Problem w GDM3 jest taki, że przy próbie zmiany uztkownika znika mi focus z pola do wpisywania za każdym razem gdy prowadzę jakiś znak czyli:
Uzytkownik to 'pos' wpisuję 'p' znika mi focus więc klikam na polę do wpisywania potem 'o' znowu na pole i 's'. Tak samo z hasłem. Nie muszę mówić, że nie tak to powinno działać ;)

Próbowałem z LightDM jednak tam problem jest taki, że jak ustawię timer na 10sec i chcę zalogować się na innego uzytkownika to mam na to 10sec :) Po tym czasie zaloguje mnie z automatu
Czyli, przy wpisywaniu nie resetuje się licznik jak to miało miejsce w gdm3

Działało mi wszystko na Mincie który używa MDM a z tego co wiem na debianie nie mozna zainstalować MDM.
Szukałem alternatyw na debiana ale żadne nie miało autologowania z timerem.

i teraz nie wiem czy to jakiś BUG czy mam problemy ze sterownikami
Moja karta to:
VGA compatible controller: Intel Corporation Atom Processor Z36xxx/Z37xxx Series Graphics & Display (rev 0e)

Pozdrawiam

Offline

 

#2  2017-09-19 13:04:42

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Desktop manager z automatycznym logowaniem i timerem

Masz jakies dziwne ustawienia, poza tym na atomie to Gnome moze byc zbyt wymagajacym srodowiskiem graficznym. Chyba najlepsze bedzie cos lzejszego typu Xfce. Co do konfigurowania lightdm, to chyba cos zle zrobiles, bo on pozwala na wszystko co chcesz zrobic. Zeby przelaczac miedzy uzytkownikami wystarczy przeciez wylogowac sie, albo zmienic uzytkownika w GUI.

Ostatnio edytowany przez wikingagressor (2017-09-19 13:06:15)


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

#3  2017-09-19 13:19:14

  ezaris - Użytkownik

ezaris
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-08-30

Re: Desktop manager z automatycznym logowaniem i timerem

Używam Fluxboxa.
A co do ustawień to raczej nie są dziwne bo wszystko poinstalowane na czysto bez udziwnień. W gdm3 trzeba odkomentować 3 linijki a w LightDM 2 :)
Co do przelogowania to działa z tym, że jak ustawie 10sec na autologowaniu to tyle czasu mam żeby wpisac innego użytkownika z hasłem :)
A z tym wylogowywaniem to nie przyjdzie bo to jest tak:
Użytkownik jest logowany automatycznie do okrojonego Fluxboxa (taki Kiosk Mode) w którym odpala się aplikacja z autostartu ale czasami trzeba przyjść i coś naprawić i aplikacja nie może się włączyć. Dlatego tez muszę mieć możliwość zalogowania się np na inne środowisko żeby podziałać u klienta :)

Offline

 

#4  2017-09-19 15:33:07

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Desktop manager z automatycznym logowaniem i timerem

Ja poszedlbym po najmniejszej linii oporu i ustawil czas logowania na 20 sekund. W tym czasie nawet piszac jednym palcem czlowiek powinien dac rade sie zalogowac... ;)


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

#5  2017-09-19 15:58:27

  ezaris - Użytkownik

ezaris
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-08-30

Re: Desktop manager z automatycznym logowaniem i timerem

Ja rozumiem koncepcję :) Jednakże chciałbym rozwiązać problem tak jak trzeba, nie chciałbym się poddać ;)

Offline

 

#6  2017-09-19 21:41:38

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Desktop manager z automatycznym logowaniem i timerem

Sorki, poza opcja "leniwy admin" nic mi nie przychodzi do glowy. Patrzac na wiekszosc managerow, to jakichs specjalnych opcji konfiguracyjnych poza podstawowymi nie ma. Rozwiazaniem chyba bylo by napisanie wlasnego skryptu startowego dopasowanego tylko i wylacznie do danego zastosowania. Poszukaj jeszcze moze w necie cos odnosnie "kiosk mode".


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)