Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-06-02 21:08:39

  pltvgz20 - Użytkownik

pltvgz20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-05-09

Apt-get install pobiera "amerykańskie" programy :)

Dla przykładu:

Kod:

apt-get install thunderbird

zakończyło się pobraniem Thunderbirda w wersji angielskiej. Raczej ma wersję spolszczoną tak na logikę, tym bardziej, że zauważam korzystając z Firefoxa, że jeżeli strona internetowa ma możliwość wyboru języka, wybiera nie polski, a angielski. Ma ktoś może pomysł, skąd te "wpływy anglosaskie" na terenie Rzeczypospolitej? ;p Debian oczywiście w wersji polskiej 8 stabilnej. :)

Offline

 

#2  2017-06-02 21:11:00

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Apt-get install pobiera "amerykańskie" programy :)

Kod:

aptitude show thunderbird-l10n-pl 
Pakiet: thunderbird-l10n-pl                  
Wersja: 1:45.8.0-3
Nowy: tak
Stan: zainstalowany
Zainstalowany automatycznie: nie
Priorytet: opcjonalny
Sekcja: localization
Opiekun: Christoph Goehre <chris@sigxcpu.org>
Architektura: all
Rozmiar rozpakowanego: 722 k
Wymaga: thunderbird (< 1:45.8.0-3.1~), thunderbird (>= 1:45.8.0-3)
Poleca: hunspell-pl | myspell-pl
Narusza zależności: icedove-l10n-pl (< 1:45.6.0-2.1~)
Zastępuje: icedove-l10n-pl (< 1:45.6.0-2.1~)
Udostępnia: icedove-l10n-pl
Opis: Polish language package for Thunderbird
 Thunderbird is an mail client suitable for free distribution. The goal of
 Thunderbird is to produce a cross platform stand-alone mail application using
 the XUL user interface language. 
 
 This package contains the localization of Thunderbird in Polish.

Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2017-06-02 21:11:59

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Apt-get install pobiera "amerykańskie" programy :)

Kod:

apt-get install thunderbird-l10n-pl

A z tym firefoxem to też trzeba doinstalować polski do wersji jaką posiadasz

Kod:

dpkg -l | grep -i firefox

Ostatnio edytowany przez arecki (2017-06-02 21:14:07)

Offline

 

#4  2017-06-02 21:24:40

  pltvgz20 - Użytkownik

pltvgz20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-05-09

Re: Apt-get install pobiera "amerykańskie" programy :)

Udało się - to rzeczywiście polska wersja :) Dzięki za pomoc. :)

Offline

 

#5  2017-06-02 23:44:13

  pltvgz20 - Użytkownik

pltvgz20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-05-09

Re: Apt-get install pobiera "amerykańskie" programy :)

arecki napisał(-a):

Kod:

apt-get install thunderbird-l10n-pl

A z tym firefoxem to też trzeba doinstalować polski do wersji jaką posiadasz

Kod:

dpkg -l | grep -i firefox

To znaczy, ja mam cały czas Firefoxa po polsku, ale nie wiem czemu jak strona ma kilka wersji językowych, w tym polski, Firefox sobie wybiera samemu angielską wersję. Niby w zakładkach "Otwórz menu" > "Preferencje" > "Treść" > "Języki", polski jest wybrany jako pierwszy preferowany, ale już nie raz mnie "przywitał" na jakiejś stronie angielski. Nie robiłem dokładnych testów w tym kierunku, na ile te strony potrafią wyłapać, który język jest preferowany, ale wrażenie takie pozostaje, bo po prostu nigdy wcześniej (na Windowsie - też w Firefoxie) nie pamiętam, żeby był język polski do wyboru, a żeby nie był preferowany z automatu.

Dla pewności jeszcze zwrotka z wywołania:

Kod:

dpkg -l | grep -i firefox
ii  firefox-esr                           45.6.0esr-1~deb8u1                   amd64        Mozilla Firefox web browser - Extended Support Release (ESR)
ii  firefox-esr-l10n-pl                   45.6.0esr-1~deb8u1                   all          Polish language package for Firefox ESR
ii  iceweasel                             45.6.0esr-1~deb8u1                   all          Web browser based on Firefox - Transitional package

Ostatnio edytowany przez pltvgz20 (2017-06-02 23:46:41)

Offline

 

#6  2017-06-03 08:56:56

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Apt-get install pobiera "amerykańskie" programy :)

Offline

 

#7  2017-06-03 09:33:09

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Apt-get install pobiera "amerykańskie" programy :)

Jak w pasku wpiszesz about:addons > Języki > potem wyłączysz English (GB) i English (South Africa) to coś się zmienia na tych stronach? Po prostu zostawić włączony tylko język polski.

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2017-06-03 09:35:05)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#8  2017-06-03 10:15:19

  pltvgz20 - Użytkownik

pltvgz20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-05-09

Re: Apt-get install pobiera "amerykańskie" programy :)

ciastek1981 napisał(-a):

Jak w pasku wpiszesz about:addons > Języki > potem wyłączysz English (GB) i English (South Africa) to coś się zmienia na tych stronach? Po prostu zostawić włączony tylko język polski.

W tej lokalizacji, co podałeś, mam dostępny tylko "Polski Language Pack 45.6.0" i w sumie to ciężko mi coś stwierdzić, bo przykładowo na stronie Skype.com jeżeli wybierzemy sobie język powiedzmy niemiecki, to przeglądarka ten wybór zapamiętuje i kolejne otworzenie tej strony będzie skutkowało na wejściu wyświetlaniem treści po niemiecku. Ale nie każda strona tak się zachowuje. Niektóre zaś mimo, że nawet teraz ustawię im angielski, ponownie otworzone, otwierają się już po polsku z automatu. Wątek oparłem na "wspomnieniach", że jak zainstalowałem niedawno Debiana to mnie dziwiło, że strony są po angielsku, teraz już może coś "pozapamiętywały", skoro strona Skype przykładowo zapamiętuje wybór języka.

O... Dobrze pamiętałem, że strony preferują angielski mimo, że jest polski do wyboru. Pomyślałem, że znajdę jakąś stronę na której jeszcze nie byłem, która obsługuje wiele języków, w tym polski i na nią wejdę. i Wszedłem na europarl.europa.eu wpisując dokładnie tak ten adres do przeglądarki. Strona oczywiście załadowała się po angielsku.

Odnośnie zdania wyżej: chyba problem rozwiązany, choć dziwi mnie zachowanie Firefoxa - w "Otwórz menu" >> "Preferencje" >> "Treść" >> "Języki" >> "Wybierz" były trzy języki w kolejności od najbardziej preferowanego polskiego po angielski. Usunąłem angielski w ogóle i powyższa strona załadowała mi się od razu po polsku. Trochę dziwne, bo angielski nie był pierwszym preferowanym językiem, a ładował się jako właśnie pierwszy preferowany.

Ostatnio edytowany przez pltvgz20 (2017-06-03 10:25:10)

Offline

 

#9  2017-06-03 10:31:05

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Apt-get install pobiera "amerykańskie" programy :)

Dobra bo ja sprawdzam na buntu, a tu jest trochę inna wersja Firefox'a

Wróć do tego   about:preferences#content > Języki (wybierz) > W tym okienku które się pojawi zostaw tylko Polski (resztę usuń)

Potem w   about:preferences#advanced > zakładka Sieć (na górze) > w wierszu Treści w pamięci podręcznej > Wyczyść teraz


Z tymi językami jest tak, że przeglądarka wysyła pewne informacje (także o tym jaki język akceptuje) można sobie sprawdzić

https://www.whatismybrowser.com/detect/what-http-he … owser-sending

lub tu

https://pgl.yoyo.org/http/browser-headers.php

W   about:config > wkleisz w szukaj > intl.accept_languages > powinny się pojawić ustawienia

Ja z tego co pamiętam u siebie metodą chałupniczą robiłem czyli wywaliłem wszystko poza polskim.

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2017-06-03 10:54:42)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#10  2017-06-03 10:54:01

  pltvgz20 - Użytkownik

pltvgz20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-05-09

Re: Apt-get install pobiera "amerykańskie" programy :)

ciastek1981 napisał(-a):

Dobra bo ja sprawdzam na buntu, a tu jest trochę inna wersja Firefox'a

Wróć do tego   about:preferences#content > Języki (wybierz) > W tym okienku które się pojawi zostaw tylko Polski (resztę usuń)

Potem w   about:preferences#advanced > zakładka Sieć (na górze) > w wierszu Treści w pamięci podręcznej > Wyczyść teraz

Pierwsze już było zrobione, tak jak pisałem w poście powyżej; drugie zrobiłem tak jak powiedziałeś przed chwilą. Od mojego ostatniego postu nic się nie zmieniło po tej drugiej zmianie, bo już zastosowanie pierwszego na stronie europarl.europa.eu zaskutkowało ładowaniem się strony po polsku. Wpisałem też msn.com i też już ładuje po polsku, choć dopiero pierwszy raz wszedłem na tę stronę przed chwilą. W takim razie chyba problem rozwiązany, więc dzięki za pomoc. :)

Ostatnio edytowany przez pltvgz20 (2017-06-03 10:55:02)

Offline

 

#11  2017-06-03 11:30:14

  pltvgz20 - Użytkownik

pltvgz20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-05-09

Re: Apt-get install pobiera "amerykańskie" programy :)

ciastek1981 napisał(-a):

Dobra bo ja sprawdzam na buntu, a tu jest trochę inna wersja Firefox'a

Wróć do tego   about:preferences#content > Języki (wybierz) > W tym okienku które się pojawi zostaw tylko Polski (resztę usuń)

Potem w   about:preferences#advanced > zakładka Sieć (na górze) > w wierszu Treści w pamięci podręcznej > Wyczyść teraz


Z tymi językami jest tak, że przeglądarka wysyła pewne informacje (także o tym jaki język akceptuje) można sobie sprawdzić

https://www.whatismybrowser.com/detect/what-http-he … owser-sending

lub tu

https://pgl.yoyo.org/http/browser-headers.php

W   about:config > wkleisz w szukaj > intl.accept_languages > powinny się pojawić ustawienia

Ja z tego co pamiętam u siebie metodą chałupniczą robiłem czyli wywaliłem wszystko poza polskim.

Wyniki z obu stron zwracają w "Accept Language": "pl". (Nic nie wpisywałem, po prostu kliknąłem na te linki.)
w about:config po wklejeniu w polu "Wartość" wyskakuje: "pl". Działać, działa - te wyniki to potwierdzają, a czemu nie działało, to nie wiem, bo w sumie idea podawania preferowanych języków w jakiejś kolejności jest bezużyteczna skoro przeglądarka mając na liście na dowolnym miejscu (nawet na 129 ;p) w ustawieniach angielski i tak go preferuje. :) Ale co zrobić może poprawią to w kolejnej wersji. Dzięki raz jeszcze za pomoc. :)

Offline

 

#12  2017-06-04 03:48:51

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Apt-get install pobiera "amerykańskie" programy :)

U mnie dziala jak powinno, tj. mam ustawione w ustawieniach zeby preferowal polski, pozniej angielski, a potem niemiecki. Strony pojawiaja sie wedlug tego klucza.
Przegladarka: Firefox ESR wersja 45.9
OS: Debian Testing


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)