Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-06-03 11:13:24

  pltvgz20 - Użytkownik

pltvgz20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-05-09

Midnight commander nie otwiera niektórych plików

Mam taki problem: korzystam z "midnight commandera", ścieżki do plików są bardzo długie, ich nazwy też. Pliki ".eml" się w "mc" nie otwierają po kliknięciu "Enter". Problemu upatrywałem w długich ścieżkach do plików i długich nazwach plików, jednak nie to chyba jest powodem, ponieważ pliki ".png", czy ".pdf" "mc" otwiera, choć mają długie nazwy i pochodzą z długich ścieżek. Żeby ostatecznie rozwiać te wątpliwości, skopiowałem plik ".eml" o długiej nazwie z długiej ścieżki do "~" i skróciłem mu nazwę do 4 cyfr standardowym menadżerem plików w Gnome (Nautilus?). Plik niestety nadal się nie otwiera. Zauważyłem też, że pliki które się nie otwierają przed nazwą mają "*". Może to jakaś wskazówka? Choć sądzę, że wątpliwa, bo pliki ".pdf" czy ".png", które się otwierają też mają "*" przed nazwą. Do otwierania plików ".eml" jako domyślny klient poczty mam wybrany w systemie Thunderbird.

Ostatnio edytowany przez pltvgz20 (2017-06-03 21:06:27)

Offline

 

#2  2017-06-03 11:40:57

  Pakos - Członek DUG

Pakos
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-06-12
Serwis

Re: Midnight commander nie otwiera niektórych plików

zobacz czy jest eml w /etc/mc/mc.ext

jak nie ma to sobie musisz binding zrobic :)

Online

 

#3  2017-06-03 16:29:38

  pltvgz20 - Użytkownik

pltvgz20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-05-09

Re: Midnight commander nie otwiera niektórych plików

Pakos napisał(-a):

zobacz czy jest eml w /etc/mc/mc.ext

jak nie ma to sobie musisz binding zrobic :)

Nie ma tam ".eml" niestety... Wpisy są przykładowo takie:

dla ".mp3":

Kod:

shell/i/.mp3
        Open=/usr/lib/mc/ext.d/sound.sh open mp3
        View=%view{ascii} /usr/lib/mc/ext.d/sound.sh view mp3

dla ".mkv":

Kod:

shell/i/.mkv
        Include=video

dla ".jpeg":

Kod:

type/^JPEG
        View=%view{ascii} /usr/lib/mc/ext.d/image.sh view jpeg
        Include=image

czyli każdy całkowicie inny i szczerze mówiąc nie wiem kompletnie, co w takim wpisie co oznacza. Jaki musiałby być wpis dla ".eml" i gdzie go umieścić, bo tam są różne sekcje, np. "### Images ###"?

Ostatnio edytowany przez pltvgz20 (2017-06-03 19:52:28)

Offline

 

#4  2017-06-03 21:20:31

  Pakos - Członek DUG

Pakos
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-06-12
Serwis

Re: Midnight commander nie otwiera niektórych plików

dodałbym nowy, coś w ten deseń:

Kod:

#eml
regex/\.eml$
Open=(/usr/bin/thunderbird %f >/dev/null 2>&1 &)

nie mam thunderbirda pod ręką ale chyba tak sie z konsoli maila otwierało

Online

 

#5  2017-06-03 22:48:04

  pltvgz20 - Użytkownik

pltvgz20
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-05-09

Re: Midnight commander nie otwiera niektórych plików

Pakos napisał(-a):

dodałbym nowy, coś w ten deseń:

Kod:

#eml
regex/\.eml$
Open=(/usr/bin/thunderbird %f >/dev/null 2>&1 &)

nie mam thunderbirda pod ręką ale chyba tak sie z konsoli maila otwierało

Wkleiłem na samym końcu z jednym "Enterem" odstępu dokładnie pod:

"### EOF ###"

Niestety nie działa, ale nawet nie uruchamiałem po zapisaniu ponownie komputera. (Ma to jakieś znaczenie?)

W ramach dociekliwości jeszcze przed chwilą postanowiłem otworzyć Thunderbirda z tej powyższej lokalizacji, którą wskazałeś przez MC i dostałem taki zwrot:

Kod:

root@debian:/usr/bin# ./thunderbird
Gtk-Message: Failed to load module "canberra-gtk-module"

(thunderbird:1838): GnomeUI-WARNING **: While connecting to session manager:
None of the authentication protocols specified are supported.

(thunderbird:1838): GConf-WARNING **: Client failed to connect to the D-BUS daemon:
Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.

(thunderbird:1838): GConf-WARNING **: Client failed to connect to the D-BUS daemon:
Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.

(thunderbird:1838): GConf-WARNING **: Client failed to connect to the D-BUS daemon:
Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.

(thunderbird:1838): GConf-WARNING **: Client failed to connect to the D-BUS daemon:
Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.
[calBackendLoader] Using libical backend at /usr/lib/thunderbird/extensions/{e2fda1a4-762b-4020-b5ad-a41df1933103}/components/libical-manifest
PluralForm.jsm: Index #2 of '#1 day;#1 days' for value 5 is invalid -- plural rule #9; called by unitPluralForm
PluralForm.jsm: Index #2 of '#1 day;#1 days' for value 5 is invalid -- plural rule #9; called by unitPluralForm

(thunderbird:1838): GConf-WARNING **: Client failed to connect to the D-BUS daemon:
Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.

i na ekranie jeszcze się pojawił komunikat:

Kod:

Przy odczycie lub zapisie ustawień thunderbird wystąpił błąd. Niektóre z ustawień mogą nie funkcjonować poprawnie.

Usługa D-Bus nie jest uruchomiona

Bo "z ikony" normalnie mi się otwiera. W ten powyższy sposób też się otworzył, ale z tymi zwrotkami. No i jeszcze jest jedna rzecz, bo nie wiem, czy ważna, Thunderbirda pobrałem w wersji "dla Polaków" ;p czyli "thunderbird-l10n-pl".

Ostatnio edytowany przez pltvgz20 (2017-06-03 23:17:00)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)