Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-05-06 15:03:41

  zszpiegz - Nowy użytkownik

zszpiegz
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2017-03-21

Problem z konfiguracją samby

Witam.
Muszę skonfigurować Sambę tak, by uwierzytelnianie działało w oparciu o Kerberosa.
Kerberos działa dobrze, gdyż testowałem go z SSH, więc problem musi tkwić w Sambie.

Dodałem użytkownika do bazy samby i o tej samej nazwie jest w bazie Kerberosa. Bilet jest generowany tak jak trzeba, a gdy próbuję wykonać polecenie "smbclient -k -L localhost" to wyrzuca mi taki komunikat:

Kod:

gss_init_sec_context failed with [ Miscellaneous failure (see text): unable to reach any KDC in realm UCZELNIA.LOCAL]
SPNEGO(gse_krb5) creating NEG_TOKEN_INIT failed: NT_STATUS_INTERNAL_ERROR
session setup failed: NT_STATUS_INTERNAL_ERROR

Bind jest również skonfigurowany poprawnie bo go testowałem. Co do konfiguracji samej samby to teraz wygląda tak:

Kod:

[global]
    workgroup = UCZELNIA
    realm = UCZELNIA.LOCAL
    netbios name = SERVER
    security = user
    encrypt passwords = yes
    kerberos method = secrets and keytab

[netlogon]
    path = /var/lib/samba/sysvol/uczelnia.local/scripts
    read only = No

[sysvol]
    path = /var/lib/samba/sysvol
    read only = No

Próbowałem na różne sposoby i za nic w świecie nie chce ruszyć. Gdy server role ustawiłem na active directory domain controller i security = ADS to w ogóle samba nie chce ruszyć, ciągle komunikat "connection refused". Plik .keytab znajduje się w folderze /etc. Czy ktoś wie co źle robię? Samba do logów nic nie wrzuca co najgorsze...

PS. "smbclient -L -U user" działa jak należy.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)