Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-05-01 17:04:13

  hubot - Użytkownik

hubot
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-04-13

Windows 7 obok Debiana

Chciałbym się spytać co sądzicie o stawianiu Windowsa 7 obok Linuxa? Potrzebuję Windowsa głównie do uruchamiania komercyjnego softu, który na Linuxa nie ma swojego odpowiednika (np. PowerBI). Nie jestem nałogowym graczem i nie gram w żadne gry komputerowe. Interesuje mnie pisanie programów i aplikacji webowych w języku Python i Java oraz administracja serwerami. Czasem na warsztaty również potrzebuję Windowsa 7 albo 10, gdzie czasem odpalają na tych festiwalach informatycznych Visual Studio, Unity3d itp. Czy postawienie do tego celu Windowsa na VM-ce to dobry pomysł?

Ostatnio edytowany przez hubot (2017-05-01 17:06:43)

Offline

 

#2  2017-05-01 18:25:51

  numer_inaczej - Użytkownik

numer_inaczej
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-08-15

Re: Windows 7 obok Debiana

Ja do podobnych celów mam 7 i do testów wrzuciłem 10. Prócz tego mam "natywnie" postawionego windowsa do AC.
Virtualbox się spisuje wyśmienicie. Mam 8 letnią drukarkę Epsona która drukuje z dwu kardridży tylko pod Windowsem.
Do poważniejszych wydruków również nadaje się Win7 pod VB.
Dobra sprawa.

Offline

 

#3  2017-05-01 19:27:04

  hubot - Użytkownik

hubot
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-04-13

Re: Windows 7 obok Debiana

Jeśli już Windows natywnie to tylko 7, NIGDY 10. Na dziesiątce się zawiodłem jak zaczęły mi się dziać cuda po aktualizacjach począwszy od problemów z dźwiękiem, grafiką po blue screeny. Najważniejsze pliki i tak trzymam na Linuxie, gdzie mam cryptsetup + lvm. Nigdy bym się nie odważył trzymać swoich dokumentów na Windows 10. Nie zaliczam się do graczy, no może czasem jedynie lubię poeksperymentować z OpenGL-em ale na LInuxie chyba powinien OpenGL z C++ czy tam lwjgl z Javą dać radę. Jest Blender oraz Unreal Engine na Linuxa, nie ma co wybrzydzać. Na codzień to głównie potrzebuję Linuxa do programowania (Java, Python. Bash do jakichś skryptów powłoki, GUI, OpenGL, nginx etc.).

Tak jak mówię na Linuxie nie pójdzie mi komercyjne oprogramowanie (PowerBI, Visual Studio, oprogramowanie do obsługi HoloLens i Oculus Rift w Unity3d), które czasem gdzieś jest wymagane na jakichś zajęciach.

Czy nie będzie na VirtualBoxie żadnego problemu jakby zaszła potrzeba podłączenia HoloLens czy Oculus Rift podczas jakiegoś festiwalu czy warsztatów bo czasem chodzę na takowe do komputera?

Offline

 

#4  2017-05-01 19:45:32

  numer_inaczej - Użytkownik

numer_inaczej
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-08-15

Re: Windows 7 obok Debiana

Co do pozostałych się nie wypowiem. Visual Studio śmiga na VB.

Offline

 

#5  2017-05-01 23:15:42

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Windows 7 obok Debiana

Czy nie będzie na VirtualBoxie żadnego problemu jakby zaszła potrzeba podłączenia HoloLens czy Oculus Rift podczas jakiegoś festiwalu czy warsztatów bo czasem chodzę na takowe do komputera?

Jeśli to coś jest na USB to ogarniesz ;) Przy czym warto nadmienić że tylko wersja od Oracla obsługuje przekazywanie tych urządzeń do gościa. Flashowałem tak Nokie i Samsungi.

Offline

 

#6  2017-05-01 23:20:01

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Windows 7 obok Debiana

Jeśli to coś jest na USB to ogarniesz ;) Przy czym warto nadmienić że tylko wersja od Oracla obsługuje przekazywanie tych urządzeń do gościa. Flashowałem tak Nokie i Samsungi.

Taka wersja już nie istnieje od lat, do Oracla są tylko dodatki PUEL.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2017-05-01 23:22:58)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)