Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-04-06 12:28:06

  playfortyeight - Użytkownik

playfortyeight
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-04-06

Instalacja Debiana bez utraty partycji ntfs

Witam, od kilku lat jestem użytkownikiem innej dystrybucji linuxa, chciałem zmienić swój obecny system na debiana z pulpitem Gnome, lecz boje się utraty danych dysku, ponieważ podczas instalacji debian nie widzi mi partycji ntfs.
Mam dwa pytania dotyczące instalacji, czy da się go zainstalować bez utraty danych oraz zachować podzielenie partycji w obecnej formie?
i moje drugie pytanie czy bez problemu po instalacji można zamontować partycje w systemie ntfs?

PS. Jeśli to zły dział to z góry przepraszam, ale jestem nowy na forum

Offline

 

#2  2017-04-06 13:45:44

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Instalacja Debiana bez utraty partycji ntfs

Bez utraty danych i zachowując obecny układ partycji - to nie problem dla instalatora Debiana.
Obsługa ntfs w obecnych Debianach jest już chyba dostępna od razu po instalacji, najwyżej trzeba będzie doinstalować.

Offline

 

#3  2017-04-06 16:12:14

  jacekz - Użytkownik

jacekz
Użytkownik
Skąd: Lubuskie
Zarejestrowany: 2013-01-20

Re: Instalacja Debiana bez utraty partycji ntfs

@arecki chyba nie to jest sednem sprawy
Może się mylę, ale to chyba nie jest normalne że instalator "nie widzi" partycji windowsowych?

Offline

 

#4  2017-04-06 16:52:04

  playfortyeight - Użytkownik

playfortyeight
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-04-06

Re: Instalacja Debiana bez utraty partycji ntfs

Witam, zmieniłem instalowaną wersje na debiana w wersji 8.7.1 i wszystsko zainstalowane poprawnie, mozliwe że starsze wersje miały z tym problem
dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez playfortyeight (2017-04-06 16:52:43)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)