Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-06-03 10:54:47

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Kdevelop - SQL

Ponoc nowy Kdevelop ma mozliwosc oblslugi jezyka SQL.
Tyle ze jakos sie go doszukac nie moge, wiedze tylko C/C++ ?
Zawsze przyzwyczajony bylem do konsolowego gcc a takie kombajny jak Kdevelop mnie przerazaja :-) ale chyba musze sie z nim polubic.
Moze ktos zna jakies fajne linki do obslugi Kdevelop'a w wersji [PL] ?

Offline

 

#2  2006-06-03 15:23:39

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Kdevelop - SQL

SQL to język zapytań, nie piszesz w nim programów. Jakoś nie widze sensu jakiejś specjalniej obsługi jego. Na czym mogłaby polegać? Ciekawe, ale skoro tak mówisz, być może. Jeśli chcesz pisać w c++ z użyciem bazy to pewnie dorwiesz jakąs biblioteke z odpowiednimi funkcjami wykonującymi zapytania do różnych baz i trześć zapytanai SQL będzie tylko jednym z parametrów funkcji. Pomysł byłby też cieżki do zrealizowania bo co baza to odmienny dialekt tego języka, inne funkcje wbudowane itd.

Offline

 

#3  2006-06-03 17:04:14

  debianus_userus - Członek DUG

debianus_userus
Członek DUG
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-08-29
Serwis

Re: Kdevelop - SQL

No na SQL to sie nic nie znam jeszcze :) wyczytalem tylko tu http://pl.wikipedia.org/wiki/KDevelop ze Kdevelop ma zaimplementowana obsluge SQL.
Widzialem gdzies pliki z rozszerzeniem *.sql a w nich pelno zapytan.
Ale w zasadzie chodzi mi o cos innego. Szukam srodowiska no i chyba Kdevelop jest nim , ktore da mi mozliwosc stworzenia aplikacji GUI w C++ i zintegrowania jej z baza danych.
Mowiac po chlopsku, chce zrobic aplikacje z interfejsem graficznym + doczepiona do niej baza w MySQL.
Za wszelkie linki, ktore by mi pomogly w uporaniu sie z tym z gory dziekuje :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)