Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-03-10 19:28:27

  andy - Użytkownik

andy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-01-01

Przeglądarki nie wykrywają kamery pod Debian sid

Żadna z testowanych przeglądarek mi nie wykrywa kamery oraz mikrofonu. Testowałem Jitsi Meet oraz wideorozmowy od Fejsa. Pod cheese kamera oraz mikrofon działa. Jakieś pomysły co może być przyczyną?



Debian:
Linux nabuchodonozor 4.9.0-2-amd64 #1 SMP Debian 4.9.13-1 (2017-02-27) x86_64 GNU/Linux
Distributor ID: Debian
Description:    Debian GNU/Linux 9.0 (stretch)
Release:        9.0
Codename:       stretch

Przykładowa testowana przeglądarka: Mozilla Firefox 52.0 z repo

Offline

 

#2  2017-03-10 21:28:58

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Przeglądarki nie wykrywają kamery pod Debian sid

andy napisał(-a):

Jakieś pomysły co może być przyczyną?

Debian Sid = Debian z gałęzi niestabilnej. A sprawdź na live czy pod stabilnym zadziała? Jak zadziała to masz odpowiedź.

Offline

 

#3  2017-03-11 09:00:35

  andy - Użytkownik

andy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-01-01

Re: Przeglądarki nie wykrywają kamery pod Debian sid

Wcześniej kiedy miałem iceweasel i potem firefox-esr, to Jitsi Meet działało. Niestety musiałem zrezygnować z Firefox ESR, bo robił mi piekarnik z laptopa przy oglądaniu filmów..

Pytanie co powoduje błąd?

Sprawdzenie czy pod stabilnym zadziała nic mi nie daje bo z SIDa nie zrezygnuje. Chciałbym namierzyć problem i go zgłosić gdzie trzeba.

Offline

 

#4  2017-03-11 12:54:39

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Przeglądarki nie wykrywają kamery pod Debian sid

To wygląda jak problem z uprawnieniami przeglądarki. Normalnie powinno było wyskoczyć okno "Czy pozwalasz stronie na używanie kamerki, blablabla..." Coś takiego.

Sprawdż na stronie: https://www.onlinemictest.com/webcam-test , zobacz czy w ogóle wykrywa kamerę.

Dodatkowo warto wrzucić output z dmesga albo odpalić przeglądarkę w terminalu i tam poszukać jakichś błędów.

Ostatnio edytowany przez krasnij (2017-03-11 12:55:05)


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
The truth is out there.

Offline

 

#5  2017-03-11 18:20:57

  andy - Użytkownik

andy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-01-01

Re: Przeglądarki nie wykrywają kamery pod Debian sid

Tutaj https://test.webrtc.org komunikat się niby pokazuje ale nie wykrywa mikrofonu i zatrzymuje się na rozdzielczości 1280. Na innych podobnych stronach mam to samo.


Próbowałem namierzyć błąd przez odpalenie dmesg czy logowanie przeglądarki (w ff można włączyć logowanie webrtc) jednak nic mi to nie powiedziało, bo albo nie było nic albo nie było nic co by nakierowało na przyczynę.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)