Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-02-07 20:47:54

  luclukas - Nowy użytkownik

luclukas
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2017-02-07

Virtualbox - dwa komputery i dwie maszyny wirtualne

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość połączenia dwóch wirtualnych maszyn na dwóch różnych komputerach w sieć, tak żeby się widziały. Chodzi mi o: na jednym komputerze mam zainstalowany virtualbox i tam utworzoną maszynę wirtualną (Win7). Na drugim to samo z tym, że zainstalowany wirtualny windows 2012 server. Jak skonfigurować sieć aby wirtualne maszyny widziały się. Oba komputery są podłączone do switcha do którego jest podłączony router z dostępem do internetu. Chciałbym poćwiczyć z konfiguracją serwera i klienta. Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Offline

 

#2  2017-02-07 21:38:48

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Virtualbox - dwa komputery i dwie maszyny wirtualne

Nie ma problemu. Gości ustaw w tryb bridge, choć z domyślnym NAT też by to było możliwe (jeśli pamięć mnie nie myli).
Nic też nie stoi na przeszkodzie abyś takie testy wykonywał na jednym gospodarzu.

Offline

 

#3  2017-02-07 21:53:01

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Virtualbox - dwa komputery i dwie maszyny wirtualne

Zależy - albo bridge jak mówią wyżej, albo ogarnąć interfejsy tak, żeby gospodarze przekierowywali ruch do gości. Ewentualnie sieciówka na usb lub - o ile komputery na to pozwalają - przekierowanie sieciówek pci bezpośrednio do maszyny.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)