Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-01-01 17:34:03

  T4ng10r - Użytkownik

T4ng10r
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-12-19

GTX770 - artefakty w trybie tekstowym i graficznym

Cześć
Dwa tygodnie temu, uruchamiam komputer, a na ekranie pojawia się kilka rozpikselowanych kwadratów. Pierwszy odruch - może coś się posypało przy aktualizacji.
Przechodzę do konsoli. Kolejny zonk. niektóre znaki (np. i,y,z) pojawiają się jako migające lub kompletnie białe kwadraty.
Kilka prób restartu nic nie zmieniła. Upewniłem się, że kable nie są uszkodzone i solidnie siedzą w gniazdach.

Ostatecznie wypiąłem kartę, przełączyłem kable do wbudowanej karty, skasowałem Xorg.conf (by wygenerował się nowy bez odniesień do nVidii). Całość wróciła do normy.

Pytanie - co mogło się stać? Jedna opcja to fizyczna usterka - karta ma z 3-4 lata.
Inna opcja - to coś ze sterownikami. Debian w testingu lubi wrzucać nowe kernele zastępując poprzednie, tak że bez pobierania nowych nagłówków część modułów (np virtualbox) nie chce działać. Być może to jest to.
Macie jakieś inne pomysły, co mogło się stać?


PS. To chyba zły dział na ten temat. Nie umiem usunąć wątku - proszę moderatora o przeniesienie.

Ostatnio edytowany przez T4ng10r (2017-01-01 17:35:40)

Offline

 

#2  2017-01-01 19:06:46

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: GTX770 - artefakty w trybie tekstowym i graficznym

Sprawdź kartę na innym systemie. Może być windows, może być inny linux na live-cd. Jeżeli objawy się powtórzą - winny hardware.


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
The truth is out there.

Offline

 

#3  2017-01-01 19:19:45

  T4ng10r - Użytkownik

T4ng10r
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-12-19

Re: GTX770 - artefakty w trybie tekstowym i graficznym

Nie mam pod ręką Windowsa i nie korzystam z mutliboota.
Spróbuję z LiveCD. Dziękuję za wskazówkę. Spodziewam się, że system z GTX na pokładzie wstanie bez nVidia sterowników i będzie wyglądał dobrze.

Offline

 

#4  2017-01-02 01:34:37

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: GTX770 - artefakty w trybie tekstowym i graficznym

T4ng10r napisał(-a):

Pytanie - co mogło się stać? Jedna opcja to fizyczna usterka - karta ma z 3-4 lata.

Jeśli winna karta to nic nie stracisz jak spróbujesz prostego tricku: https://www.youtube.com/watch?v=shulg63vSxs podobno pomaga... ogólnie wpisz sobie w google "gforce gtx pieczenie" lub "gforce gtx piekarnik". Metoda absurdalnie dziwna ale działa jako tymczasowa (na nieco ponad miesiąc czasu) prowizorka.

Offline

 

#5  2017-01-03 10:07:21

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: GTX770 - artefakty w trybie tekstowym i graficznym

neo89 -  nope. Wygrzewane nie naprawia układów BGA, to reanimuje zwłoki.

To nie żadna magia tylko fizyka :) zobacz sobie filmik Louisa:
https://www.youtube.com/watch?v=1AcEt073Uds


Można to zrobić doraźnie w domu a potem jechać do sklepu.


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)