Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-11-21 21:41:47

  Hepita - Użytkownik

Hepita
Użytkownik
Skąd: 127.0.0.1
Zarejestrowany: 2014-10-30

[SOLVED] MPV - problem z odtwarzaniem "interlaced video"

Hej
mam film w AVCHD, zakodowany w h264, rozdzielczość 1440x1080. Jak go odpalę przez mpv to przy gwałtownych ruchach pojawiają się poziome smugi, czasem nawet drobne fale. Akceleracja sprzętowa włączona (jadę na własnościowych sterownikach nvidii i dla pewności uruchomiłem mpv podając mu --hwdec=vdpau - ale chyba już to domyślnie robił).

Jako że mam rozdzielczość ekranu 1360x768, pomyślałem: może ma problem z interpolacją? I rzeczywiście, jak go uruchomię z opcją --video-unscaled=yes, problem znika.

Spotkał się ktoś z czymś takim?

EDIT: widocznie nie ma tego problemu tylko z h264 - jak przekonwertowałem ffmpeg do mp4 (mpeg4) - to samo.
Co dziwne, jak zmniejszę rozmiar okna do ok. 650x350, problem również znika.

Na pewno nie jest to problem filmu, sprawdzałem inne i to samo, poza tym pod Windowsem rodziców działa (z tym, że u nich VLC ma taki problem jak u mnie mpv, za to windows media player ładnie odtwarza)

EDIT 2: Już chyba wiem o co chodzi - po zagłębieniu się w lekturę widzę że jest tam możliwość czegoś takiego jak "interlaced video"
Podejrzewam, że właśnie coś takiego robi moja kamera - i z jakiegoś powodu, zarówno vlc jak i mpv mają kłopoty z odtwarzaniem tego
robię dalsze rozeznanie, może coś znajdę

EDIT 3: znalazłem - klawisz "d" w mpv
jeszcze poszukam, czy da się to zrobić jakoś automatycznie - że jak wykryje wideo z przeplotem to automatycznie włączy deinterlacer czy jak to sie tam zwie

EDIT 4: deinterlace=auto w mpv.conf - powinno zadziałać

Ostatnio edytowany przez Hepita (2016-11-21 23:52:28)


Arch Linux + KDE Plasma 5.12@Core i5 4460 + GTX 750 Ti + 4 GB RAM

Offline

 

#2  2016-11-22 21:23:41

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: [SOLVED] MPV - problem z odtwarzaniem "interlaced video"

Ja mam tak.

Kod:

adam@debian:~$ cat ~/.mpv/config

hwdec = vaapi
vo = opengl
ao = pulse
deinterlace = yes
slang = pl
#vf-clr = yes
#cache-default = 65536
alang = pl
sub-codepage = cp1250
hwdec-codecs=h264,mpeg2video
softvol = auto
volume-max = 800
cache-default = 536870912
cache-seek-min = 50
cache-file=/tmp/mpv-cache
cache-file-size=536870912

Tyle że na intelu.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)