Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-05-30 22:47:54

  zyga - Użytkownik

zyga
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-08-25

pytanie o montowanie

hej

mam pytanko, w jaki sposob mam to zrobic, aby przy starcie systemu automatycznie motnowal mi partycje windowzowa (fat32) ale z prawem do zapisu dla zwykłego usera. Bo po jak dam /etc/fstab opcje: auto, user ..
to owszem moge wchodzic jako zwykly user na ta partycje ale nie moge zapisywac. Gdybym podmontowal ta partycje palcyma jako zwykly user to oczywiscie bedzie do zapisu, ale mi chodzi o automat ktory zrobi to za mnie na starcie

pozdrawiam


apt-get remove windows ....
apt-get install debian :)

Offline

 

#2  2006-05-30 22:54:20

  raixer - Moderator

raixer
Moderator
Zarejestrowany: 2004-08-21

Re: pytanie o montowanie

ja mam

Kod:

/dev/hda1     /mnt/c         vfat    rw,user    0     0  

i zapisuje

pozdro


Open Source - Świat otwartych umysłów
Linux Registered User: #276548

Offline

 

#3  2006-05-30 23:31:25

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: pytanie o montowanie

hej

mam pytanko, w jaki sposob mam to zrobic, aby przy starcie systemu automatycznie motnowal mi partycje windowzowa (fat32) ale z prawem do zapisu dla zwykłego usera. Bo po jak dam /etc/fstab opcje: auto, user ..

Domyślnie właścicielem montowanego systemu jest użytkownik procesu, który montuje urządzenie. Przy starcie mount jest wykonywany z prawami roota, a gdy montujesz ręcznie to ma prawa użytkownika. Zmienia się to opcją uid=wartość, która ustala właściciela systemu plików. Mount(8) się kłania. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#4  2006-05-31 16:28:11

  zyga - Użytkownik

zyga
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-08-25

Re: pytanie o montowanie

dzieki za podpowiedź pzdr


apt-get remove windows ....
apt-get install debian :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)