Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-09-22 18:18:42

  Piotrus Pan - Użytkownik

Piotrus Pan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-15

[SOLVED] Gnome3 rozszerzenia "shell" nie działają (czarny trójką)

Cześć!

Ostatnio po aktualizacji zniknęło mi jedno z rozszerzeń z paska, które włączyłem w gnome-tweak-tool. Po szybkiej inspekcji zauważyłem tajemnicze czarne trójkąty przy większości z dostępnych rozszerzeń. Rozszerzeń z tajemniczym czarnym trójkątem nie da się włączyć i Bóg raczy wiedzieć dla czego bo najeżdżając czy klikając na trójkąt nie dostaje żadnej informacji. Prawdopodobnie deweloperzy uznali, że jestem taki świetny w Linuxa, że się domyślę w czym problem, niestety ich zawiodłem.
Z pomocą przyszedł oczywiście internet. Tego konkretnego problemu jeszcze nie było na internecie ale okazuje się że są to nawracające problemy ponieważ gnome-shell najwidoczniej nie dogaduje się z twórcami rozszerzeń albo na odwrót.

Rozszerzenie, które mnie interesuje to "Removable drive menu". Po aktualizacji gnome-shell do wersji 3.21.91-2, rozszerzenie przestało działać bo nie wspiera tej wersji.
Po wpisaniu:

Kod:

sudo cat /usr/share/gnome-shell/extensions/drive-menu@gnome-shell-extensions.gcampax.github.com/metadata.json

Otrzymujemy:

Kod:

{
 "extension-id": "drive-menu",
 "uuid": "drive-menu@gnome-shell-extensions.gcampax.github.com",
 "settings-schema": "org.gnome.shell.extensions.drive-menu",
 "gettext-domain": "gnome-shell-extensions",
 "name": "Removable Drive Menu",
 "description": "A status menu for accessing and unmounting removable devices.",
 "shell-version": [ "3.20"],
 "url": "http://git.gnome.org/gnome-shell-extensions"
}

Jak można zauważyć "shell-version": [ "3.20"] już się nie zgadza z zainstalowaną wersją gnome-shell.
Wystarczy w tym miejscu dopisać własną wersję i rozszerzenie będzie działać.

Kod:

sudo gedit /usr/share/gnome-shell/extensions/drive-menu@gnome-shell-extensions.gcampax.github.com/metadata.json

Ja skopiowałem z jedynego rozszerzenia, które działało, wymaganą linijkę shell-version plus dodałem konkretnie wersję, którą mam, tak na wszelki wypadek. Teraz mam:

Kod:

{
 "extension-id": "drive-menu",
 "uuid": "drive-menu@gnome-shell-extensions.gcampax.github.com",
 "settings-schema": "org.gnome.shell.extensions.drive-menu",
 "gettext-domain": "gnome-shell-extensions",
 "name": "Removable Drive Menu",
 "description": "A status menu for accessing and unmounting removable devices.",
 "shell-version": [ "3.8", "3.10", "3.12", "3.14", "3.16", "3.18", "3.20", "3.21.91", "3.21.91-2", "3.21.92", "3.22" ],
 "url": "http://git.gnome.org/gnome-shell-extensions"
}

Pozdrawiam i niech Linus Torvalds będzie z wami!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)